Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 40-lecia w ROD „Karolin” w Koziegłowach - 30.08.2019

Jubileuszowe uroczystości z okazji 40-lecia ROD „Karolin” w Koziegłowach pod patronatem honorowym Starosty Poznańskiego odbyły się 17 sierpnia na terenie Ogrodu. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście i jednocześnie partnerzy tego wydarzenia: Jan Grabkowski – starosta poznański (jeden z założycieli Ogrodu), Marcin Wojtkowiak – wójt gminy Czerwonak. Okręgowy Zarząd  PZD reprezentował Henryk Sobański, który jednocześnie występował jako honorowy i pierwszy Prezes Ogrodu oraz zaprzyjaźnieni prezesi  Rodzinnych Ogrodów Działkowych – Anna Graczyk, Jan Pepeta, Józef Gęzikiewicz reprezentujący prezesa Stanisława Wawrzyniaka, którzy wspierają działania Prezes Ogrodu „Karolin”, a w szczególności prowadzoną ostatnio wielką inwestycję „Modernizacji instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem” możliwą dzięki dużej dotacji w kwocie 180 tys. zł. z gminy Czerwonak oraz uzyskanemu kredytowi w kwocie 200 tys. zł. z PZD, co bardzo podkreśliła w swoim wystąpieniu Prezes Ogrodu Zenona Leś.

                             

Oficjalne uroczystości poprzedzone były atrakcjami dla dzieci oraz wystawą plonów, która przekazana została do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu prowadzonego przez Siostry Serafitki. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Działkowców, uczczeniem minutą ciszy zmarłych działkowców, wniesieniem kosza dożynkowego i bochna chleba, którym z wszystkimi uczestnikami dzielił się Wójt Gminy.

Jubileusz był okazją do spotkań, wspomnień, podsumowań, podziękowań i pochwał. W swoich wystąpieniach goście przekazywali wiele serdeczności, życząc dalszych sukcesów zarządowi oraz społeczności działkowe. Zapewniali jednocześnie o dalszej współpracy i podtrzymywaniu dobrych relacji z Ogrodem. Na ręce prezes Ogrodu został przekazany puchar od prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego oraz ryngraf od prezesa OZ Zdzisława Śliwy.

Jubilatów z 34 działek z pierwszego rozdania uhonorowano upominkowym bonem oraz okolicznościowym medalem.

 W konkursie „Jubileuszowa Złota Karolinka” wyłoniono najpiękniejszą działkę oraz przyznano 9 równorzędnych wyróżnień.

Odznaką za zaangażowanie w pracę na rzecz Ogrodu uhonorowano 24 działkowców.

Zaś przybyli na wydarzenie goście zostali obdarowani statuetką z okolicznościowym medalem jubileuszowym.

Prezes ROD za szczególne zaangażowanie i pracę dla funkcjonowania Ogrodu nagrodziła także: Krystynę Potok – sekretarz ogrodu, Romana Wojtczaka – gospodarza Ogrodu oraz Henryka Kostuj – kronikarza Ogrodu.

                            

Na zakończenie oficjalnych jubileuszowych obchodów wjechał ogromny tort. Potem był ciepły poczęstunek, przy którym zebrani bawili się do późnego wieczora.

Prezes Zenona Leś

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio