Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wiejskie klimaty” z płockimi działkowcami - 29.08.2019

W niedzielę, 25 sierpnia płoccy działkowcy wzięli udział w corocznej imprezie rodzinnej pn. „Wiejskie klimaty”. To doskonała okazja do promocji ruchu ogrodnictwa działkowego w lokalnym środowisku. Na placu piknikowym w Ogrodzie Zoologicznym czekało wiele dodatkowych atrakcji takich, jak chociażby kiermasz rękodzieła ludowego, strefa regionalnych produktów, czy konkursy z nagrodami.

                           

Nie mogło też zabraknąć produktów z owoców i warzyw pochodzących z płockich ogrodów działkowych – takich jak marmolady, dżemy, soki z wiśni, czy aronii. Odwiedzający próbowali również działkowych plonów – pomidorów, ogórków i jabłek. Najmłodszych częstowano ekologiczną marchewką, różnymi owocami oraz schłodzoną lemoniadą działkową. Spora grupa interesowała się ziołami i z pozytywnym zaskoczeniem odkrywała smak polskich kaparów – czyli nasion nasturcji.

 „Kapary są dzisiaj dostępne w prawie każdym sklepie, ale czy nie jest przyjemnie wyhodować sobie coś zbliżonego samemu? Zaręczam, że takie nasze, polskie, prosto z działki są bardzo smaczne i nawet ciekawsze” – skomentował Piotr Mańczak z płockiej delegatury PZD.

Na stoisku ogrodowym, którego przygotowanie nadzorowała Alicja Stasiak – członek płockiej delegatury PZD, można było zapoznać się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi m.in. kompostowania, uprawy ziół, warzyw i owoców, czy krzewów owocowych. Zainteresowanie tym tematem było ogromne. Świadczy o tym chęć pobierania ulotek informacyjnych i długie rozmowy przeprowadzane na miejscu z odwiedzającymi stoisko działkowców.

                           

„Wiejskie klimaty to doskonała okazja do tego, aby ponownie zasygnalizować, że my działkowcy jesteśmy w tym mieście. Czujemy się lokalnymi działaczami promującymi nasze ogrodowe plony, ideę działkową oraz zieleń tak dziś potrzebną każdemu z nas” – podkreślił Marcin Werner, przewodniczący płockiej delegatury PZD.

Organizatorami wydarzenia były Miejski Ogród Zoologiczny i Urząd Miasta Płocka – Wydział Kształtowania Środowiska. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

MW

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.