Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 50-lecia ROD im. Mickiewicza w Nysie - 28.08.2019

W minioną sobotę, 24 sierpnia w nyskim ogrodzie noszącym imię naszego wieszcza odbyła się połączona uroczystość – Dzień Działkowca i Jubileusz półwiecza ogrodu.  Impreza zaczęła się hucznie – od odpalenia armatki przez Nyskie Bractwo Kurkowe. Następnie prezes ROD – Bogdan Fil przedstawił krótko historię ogrodu i liczne sukcesy, jakie były udziałem najpierw POD potem ROD i jego działkowców.

                            

 

 

Obecny na wydarzeniu prezes Okręgu PZD w Opolu – Bartłomiej Kozera opowiedział o współczesności ogrodów działkowych, sukcesach i trudnościach. Złożył również gratulacje jubilatom.

Następnie prezes Bogdan Fil wręczył nagrody wyróżnionym w ogrodowym konkursie na Wzorową działkę oraz zwycięzcom w ogrodowym konkursie szachistów. Z okazji jubileuszu pamiątkowymi statuetkami uczczono działaczy, którzy w przeszłości zasiadali w zarządach Ogrodu. Na koniec części oficjalnej wystąpił chór nyskich emerytów „Czerwony Goździk”.

                          

Organizatorzy pomyśleli także o obecnych na imprezie dzieciach. Specjalnie dla nich przygotowano wiele atrakcji ­– w tym największą  – dmuchany zamek.

Po części oficjalnej przyszedł czas na piknikowy charakter imprezy. Świętowanie zakończyła zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin.

Prezes PZD Okręgu Opolskiego, Bartłomiej Kozera

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.