Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Kamizelki odblaskowe od policjantów dla działkowców z ROD "Uroczysko" w Lubinie - 27.08.2019

Lubińska policja wychodząc naprzeciw ograniczeniu wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, prowadzi wiele działań prewencyjno-edukacyjnych, spotykając się z pieszymi w różnym przedziale wiekowym. Funkcjonariusze odwiedzili członków ogrodów działkowych „Uroczysko” w Lubinie, rozdając kamizelki odblaskowe.
 
                              
 
Policjanci odwiedzili członków ogrodów działkowych „Uroczysko” w Lubinie. Rozdając kamizelki odblaskowe i opaski samozaciskowe zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, kiedy pieszy ubrany w ciemne kolory jest niewidoczny dla kierujących autami. Wiele tragedii dałoby się uniknąć, gdyby piesi nosili elementy odblaskowe. Mając kamizelkę kierowca jest w stanie zauważyć pieszego z dużej odległości.
 
Niestety pieszy pozbawiony takiego elementu, zauważony jest najczęściej, gdy kierowca nie ma szans na zahamowanie pojazdu.Uczestnicy spotkania bardzo chętnie ubierali kamizelki, uważnie słuchając rad policjantów, jak być bezpiecznym, a przede wszystkim widocznym na drodze.
 
Fot. lubin.policja.gov.pl

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.