Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca i 35-lecie ROD „ IRENA” w Inowrocławiu - 26.08.2019

W ROD im. „ IRENA"  w Inowrocławiu 17 sierpnia odbyły się obchody jubileuszu 35-lecia połączone z Dniem Działkowca i festynem dla dzieci. Przybyłych na uroczystość gości, wśród których znaleźli się m.in. Barbara Kokot – prezes OZ PZD w Bydgoszczy, Wojciech Piniewski – zastępca Prezydenta Inowrocławia, Jerzy Oliwkowski – członek zarządu OZ PZD w Bydgoszczy, Agnieszka Pniewska, prezes ogrodu Solinka – przywitał prezes ROD "Irena".

W dalszej części obchodów przystąpiono do wręczenia odznaczeń. Prezes Barbara Kokot odznaczyła złotą odznaką Zasłużony Działkowiec Jerzego Bąkiewicza, a srebrną  Elżbietę Jabłońską. Brązowymi odznakami uhonorowano 9 działkowców. Prezes ROd "Irena" wręczył także 9 osobom odznaczenia Zasłużony dla ROD.

Dzień Działkowca była także doskonałą okazją do rozstrzygnięcia konkursu "Najpiękniejsza działka 2019".

Laureaci to:
I miejsce  – Małgorzata i Piotr Majewscy,
II miejsce –  Halina Malicka,
III miejsce – Bożena i Stanisław Kruszczyńscy.

 

Podczas uroczystości działkowcy wystawili także swoje tegoroczne plony, a Czesław Niklas został wyróżniony za najładniejszą ekspozycję.
Po wręczeniu odznaczeń i rozstrzygnięciu konkursów zaproszeni goście zabrali głos, podsumowując dotychczasowe osiągnięcia ogrodu i życząc sukcesów na kolejne lata.
Po zakończeniu części oficjalnej zaczął się festyn dla dzieci. Grupa naszego działkowca –  Piotra Witkowskiego zaprezentowała pokaz sztuk walki. Zebranej publiczności prezentowali się zarówno dorośli, jak i dzieci. Z kolei Państwowa Straż Pożarna przedstawiła możliwości wozu bojowego w akacjach ratowniczo-gaśniczych. Przedstawiciele Policji poprzez zabawy, konkursy i loterię edukacyjną zapoznawali najmłodszych z zasadami ruchu drogowego. Natomiast ratownicy z Zespołu Pogotowia Ratunkowego uczyli zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Dzieci miały okazję poćwiczyć sztuczne oddychanie i masaż serca. Był także czas na zabawę – grupa animacyjna przeprowadziła różne gry i zabawy. Wszystkie dzieci biorące w nich udział otrzymały zdrowe napoje i smaczne słodycze. Była tez duża zjeżdżalnia, z której najmłodsi bardzo chętnie korzystali.  

Dla wszystkich gości zaśpiewał regionalny zespół ludowy Radojewiczanie z gminy Dąbrowa Biskupia, który działa od ponad ćwierć wieku i odnosi wiele sukcesów.

Podczas pikniku goście delektowali się smaczną grochówką, którą od wielu lat na takie uroczystości przygotowuje działkowiec Józef Szałecki.

W godzinach wieczornych odbyła się zabawa taneczna. Pląsy i tańce trwały do późnych godzin.

Zarząd ROD im „IRENA” , Inowrocław

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.