Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Święto ostrowieckich działkowców - 26.08.2019

Dnia 18 sierpnia w piękny słoneczny dzień działkowcy z Ostrowca Świętokrzyskiego zaprezentowali plony ze swoich działek na placu Kościoła pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza. Mimo, że obecny rok nie jest zbyt łaskawy dla użytkowników działek, można było podziwiać gustownie skomponowane kosze pełne owoców, warzyw i kwiatów. Działkowcy z ostrowieckich ROD, liczni mieszańcy Ostrowca Świętokrzyskiego z prezydentem miasta Jarosławem Górczyńskim na czele oglądali, podziwiali i fotografowali te wyjątkowe kompozycje.

                         

W trakcie homilii na uroczystej mszy świętej, podkreślano znaczenie ogrodów działkowych, jako terenów zielonych dla miasta oraz jego mieszkańców. Doceniano ROD jako miejsc spotkań integrujących różne pokolenia. Podkreślano, że ogrody działkowe to idealne miejsce dla uprawy ekologicznych owoców i warzyw. Na koniec mszy prezydent miasta podzielił dożynkowy chleb częstując nim wszystkich zebranych na uroczystości.  

Kolejnym punktem dożynek był wspólny obiad działkowców z włodarzem miasta – Jarosławem Górczyńskim, na którym to prezes ostrowieckiego kolegium zarządów ROD – Bogdan Nowocień podziękował Panu Prezydentowi za dotychczasową współpracę i pomoc, prosząc o jej kontynuację w przyszłości. Obecny na uroczystościach prezes Okręgu Świętokrzyskiego PZD, podkreślił znaczenie ogrodnictwa działkowego dla społeczności lokalnej - jako miejsc dających możliwość przebywania wśród zieleni, szeroko rozumianej rekreacji, w tym zwłaszcza dla seniorów oraz uprawy ciekawych gatunków zdrowej żywności.  W skierowanych do zebranych słowach prezydent Jarosław Górczyński oświadczył, że działkowcy to ważna dla samorządu grupa społeczna.  Zadeklarował dalszą owocną współpracę, pomoc przy prowadzonych w ROD inwestycjach oraz przedstawił wykaz miejskich imprez kulturalnych w najbliższym czasie, na które to wydarzeniaserdecznie zaprosił działkowców wraz z rodzinami.

                        

Edward Galus, Prezes Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.