Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

IV Ogrodowy Piknik Rowerowy w Czechowicach-Dziedzicach - 23.08.2019

Przy pięknej pogodzie w dniu 18 sierpnia 2019r. miłośnicy rekreacji rowerowej odpowiedzieli pozytywnie na propozycję Zarządu ROD „Relaks-Storczyk” i wzięli udział w IV Ogrodowym Pikniku Rowerowym – imprezie towarzyszącej obchodom Dni Czechowic-Dziedzic, a wspieranej finansowo przez gminę Czechowice-Dziedzice.

Podstawowym celem imprezy była popularyzacja rekreacji rowerowej przy wykorzystaniu możliwości organizacyjnych rodzinnych ogrodów działkowych oraz promocja społecznie użytecznej działalności ROD „Relaks-Storczyk”.

– Można powiedzieć, że IV Ogrodowy Piknik Rowerowy jest kontynuacją Międzydziałkowych Rajdów Rowerowych, które odbywały się w latach 2003–2012 i też promowały Ogrody oraz ich możliwości organizacyjne.  Różni się on tym, że trasę trzeba było pokonać indywidualnie, a nie grupowo, a punkty kontrolne zlokalizowane zostały w 2019r. na terenie ROD „Wiśnia”, „Reneta”, „Lotos”, „Semafor” i  Ogrodzie „Relaks” który jest jednym z 2 terenów ROD „Relaks-Storczyk” – wylicza  prezes Wiesław Mnich.

                            

Pomocą w organizacji imprezy – obsłudze tzw. punktów kontrolnych na trasie, służyli  m.in. Wiesław Mnich – obsługujący pkt. kontrolny w Ogrodzie „Relaks”, Maria Ruszaj z ROD „Semafor”, Władysław Sobuś – prezes Zarządu ROD „Wiśnia”, Jerzy Chłosta – prezes Zarządu ROD „Lotos” z małżonką Urszulą, Marian Jasiak – prezes Zarządu ROD „Reneta”.

Po przybyciu na teren Ogrodu „Relaks” – miejsce zakończenia imprezy, wszyscy uczestnicy pikniku mogli liczyć na ciepły poczęstunek. Wiesław Mnich przypomniał uczestnikom podstawową wiedzę o czechowickich rodzinnych ogrodach działkowych.

Cykliści ubrani w koszulki z nazwami wszystkich czechowickich ROD pokonali prawie 25 kilometrów,  a na mecie czekały na nich liczne nagrody. Wśród wyróżnionych znalazła się najmłodsza uczestniczka – 6-letnia rowerzystka, która samodzielnie dojechała do mety i najstarszy zawodnik – 76-letni wytrwały miłośnik dwóch kółek.  Otrzymali oni praktyczne upominki rzeczowe,  a członkowie najliczniejszej 5-cio osobowej rodziny zostali obdarowani słodkimi upominkami przygotowanymi przez organizatora pikniku.

Dla uczestników pikniku przygotowano również kolejną rywalizację – tradycyjny konkurs z wiedzy o rodzinnych ogrodach działkowych. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą wiedzą na temat czechowickich ROD. Uczestnicy tego konkursu otrzymali piłki nożne i siatkowe.

IV Ogrodowy Piknik Rowerowy był kolejnym tzw. zadaniem publicznym zrealizowanym przez Zarząd ROD „Relaks-Storczyk” na podstawie Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.  Dla przypomnienia – Zarząd Ogrodu zrealizował w latach 2003 – 2018 przeszło 50 tzw. zadań publicznych w dziedzinie rekreacji ( Osiedlowe Dni Dziecka, Międzydziałkowe Rajdy Rowerowe, Integracyjne Dni Działkowca), zadania z edukacji ekologicznej –  wspierane finansowo przez Gminę Czechowice-Dziedzice, PFOŚiGW w Bielsku-Białej, Zarząd Osiedla „Tomaszówka” oraz Czechowicką Spółdzielnię Mieszkaniową.

Na koniec swoje podziękowania kierujemy także do: Barbary Gaca, Wandy Tomaszek, Stanisławy Sadkowskiej i Andrzeja Gaca – działkowców z Ogrodu „Relaks” pomagających przygotować i obsłużyć zakończenie pikniku.

Wiesław Mnich – prezes Zarządu Ogrodu
                                                  

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.