Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Pieniądze dla działkowców z Wałbrzycha - 21.08.2019

Zgodnie z uchwałą w sprawie określenia trybu udzielania oraz sposobu rozliczania i kontroli wykorzystania dotacji celowych z budżetu Miasta Wałbrzycha stowarzyszeniom ogrodowym, które prowadzą rodzinne ogrody działkowe, prezydent Roman Szełemej wydał zarządzenie przyznające dwóm ogrodom środki finansowe. W Wałbrzychu działa 18 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. W każdym z nich położonych jest od kilkudziesięciu (ROD Kozice, ROD Górnik) do ponad 2.000 (ROD Podzamcze) działek. Łącznie użytkowanych jest prawie 7900 działek. Do Rodzinnych Ogrodów Działkowych na terenie Gminy Wałbrzych należy ponad 9400 działkowców. Działki te są użytkowane praktycznie przez wszystkie grupy społeczne i zawodowe.

 - Dotacja w danym roku budżetowym może być udzielona w wysokości do 50% kosztów zadania, jednak w kwocie nie większej niż 5 tys. złotych. Dotacja może być przyznana dla danego stowarzyszenia ogrodowego prowadzącego ROD nie częściej niż raz na pięć lat - tłumaczy Waldemar Kujawa, zastępca kierownika biura zdrowia i spraw społecznych. W tym roku 5 tysięcy złotych trafi do ROD "Miasto" na remont ogrodzenia oraz drugie 5 tysięcy złotych do ROD "Słoneczne Wzgórze" na remont ogrodzenia i modernizację sieci energetycznej.

Składki członkowskie w poszczególnych ROD-ach funkcjonujących na terenie Wałbrzycha są zróżnicowane, np. w dzielnicy Sobięcin roczna składka waha się w granicach 120 zł, a na Podzamczu wynosi około 190 złotych.

 

Źródło: https://www.walbrzyszek.com/

Fot. https://pixabay.com/pl/

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.