Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy wspierają ubogich - 21.08.2019

Po raz kolejny skrzynki warzyw i owoców z tegorocznych zbiorów powędrowały jako dary do kuchni św. Brata Alberta. Darczyńcami są działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Ikar” w Świdniku. 

                              

- Po raz drugi wspieramy Towarzy­stwo Pomocy im. św. Brata Alber­ta - mówi Zbigniew Kursa, prezes ogrodu. - Ofiarowaliśmy najdorod­niejsze plony ze swoich działek. Wśród darów są ogórki, pomidory, cukinie, buraczki, marchew, cebula i dynie. W sumie uzbieraliśmy kilka skrzynek ziemiopłodów. Każdy dzie­lił się tym, co miał. Darów jest mniej niż zwykle, bo susza poczyniła spo­re szkody w ogrodach. Niemniej cie­szę się, że naszym działkowcom nie są obce takie pojęcia jak solidarność i bezinteresowna pomoc bliźniemu.

 Władze Towarzystwa nie kryją ra­dości z racji otrzymanego wsparcia.

 - Szczerze mówiąc, nie spodziewali­śmy się takiego gestu - mówi Stani­sław Kubiniec, jego prezes. - Bardzo nas to cieszy, zwłaszcza, że warzywa i owoce w ostatnim czasie mocno podrożały. Taka pomoc bardzo uła­twia nam funkcjonowanie. Wygląda na to, że wsparcie działkowców sta­je się już chlubną tradycją. Dlatego chciałbym im wszystkim serdecznie podziękować.

 słs

 

Źródło: http://www.swidnik.pl/

Fot. https://pixabay.com/pl/

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.