Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Obchody Dnia Działkowca w ROD „Polpharma” w Starogardzie Gdańskim - 20.08.2019

Rodzinny Ogród Działkowy „Polpharma” został założony, jako pierwsze takie miejsce w Starogardzie Gdańskim, w roku 1959. W sobotnie popołudnie, 10 sierpnia nasza społeczność świętowała 60-lecie istnienia ogrodu. W uroczystości brali udział znajomi i krewni działkowców oraz mieszkańcy Starogardu Gdańskiego. Wspólnie z działkowcami świętował również prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

                            

ROD ,,Polpharma” składa się z trzech oddzielnych sektorów zlokalizowanych przy ul. B. Prusa i ul. Hermanowskiej. Obszar ogrodu to prawie 17 hektarów, na których wydzielono 450 działek. Od początku założenia ogrodu bardzo duży wkład finansowy i prac społecznych ponosili sami działkowcy. W tym roku została zakończona inwestycja rozprowadzenie wody w sektorze 3 o wartości 240 000 zł.

– Rodzinne  Ogrody Działkowe w naszym mieście od lat pełnią ważną rolę społeczną. Promują wartości rodzinne, przyczyniają się do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia oraz pozwalają na bezpośredni kontakt z przyrodą. Są również ważnym elementem edukacyjnym i wychowawczym dla ludzi młodych, a dla seniorów pełnią nieocenioną funkcję społeczną. Wasz ogród ma też ogromne znaczenie w walce ze smogiem w mieście. Życzę wielu radosnych chwil spędzonych w tym wspaniałym miejscu oraz wszelkiej pomyślności – mówił prezydent, Janusz Stankowiak.

                         

Święto Ogrodu było doskonałą okazją do wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu na najładniejszą działkę.

Zarząd Ogrodu,  oprócz licznych atrakcji zorganizował również biesiadę przy pysznej grochówce i cieście drożdżowym z kawą i herbatą.

Jan Kowalski, prezes Zarządu ROD "Polpharma"

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio