Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Magnolia" w Kielcach - 20.08.2019

Zbliżający się małymi krokami do końca tegoroczny działkowy sezon, rozpoczyna uroczystości ogrodowego świętowania i podsumowań. W dniu 17 sierpnia Dzień Działkowca obchodzono w ROD „Magnolia” w Kielcach.

                             

Powodów do świętowania było co najmniej kilka. Przede wszystkim są to stale prowadzone zadania inwestycyjno- remontowe, które owocują coraz większym zainteresowaniem kielczan chęcią posiadania działki w tym właśnie Ogrodzie. Dzięki otrzymanej dotacji celowej ze środków Gminy Kielce, uda się w tym roku dokonać modernizacji sieci energetycznej, która po wielu latach wymaga wymiany.

Nie byłoby oczywiście obecnego stanu infrastruktury ogrodowej bez dużego i bezinteresownego zaangażowania zarządu tamtejszego Ogrodu, a w szczególności prezesa ROD – Józefa Staweckiego.

We wspólnym świętowaniu nie zabrakło znamienitych gości. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Henryk Milcarz, wieloletni zastępca Prezydenta Miasta Kielce – Czesław Gruszewski, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy – Wiesław Sochacz oraz Prezes Okręgu Świętokrzyskiego PZD – Edward Galus.

                            

W kierowanych do wszystkich zebranych słowach podkreślano przede wszystkim funkcje i znaczenie ROD, nie tylko dla samych działkowców, ale i całej aglomeracji miejskiej, ich wpływu na środowisko naturalne, w tym na jakość powietrza.

Zarząd ROD wręczył pamiątkowe dyplomy nowym działkowcom, którzy w krótkim czasie zagospodarowali swoje działki w wyjątkowo atrakcyjny i funkcjonalny sposób.

                           

Tegoroczny Dzień Działkowca cieszył się widocznym zainteresowaniem wśród samych działkowców. Fakt ten z pewnością jest powodem do radości i dodatkowym wyrazem zaufania oraz wdzięczności użytkowników działek za trud i wnoszoną pracę społeczną organów ogrodowych.

Jan Stańczyk, dyrektor biura Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio