Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Kolejarz" w Ostrowie - 20.08.2019

Dzień Działkowca świętowano w sobotę na terenie rodzinnego ogrodu „Kolejarz” przy ulicy Wrocławskiej w Ostrowie. Uroczystość była okazją do wręczenia wyróżnień.

                              

– Działka to oaza zieleni i spokoju w coraz to bardziej zatłoczonych miastach. Pomimo, że wkroczyliśmy w XXI wieku, to ogrody działkowe są nadal potrzebne zarówno osobom starszym, jak i rodzinom z dziećmi – powiedział prezes ROD Kolejarz, Leszek Piotrowski.

 W trakcie spotkania, które odbyło się przed Domem Działkowca wręczono nagrody członkom ogrodu wytypowanym do konkursu „Piękna Działka 2019 roku”. Pierwsze miejsce, po oględzinach przez zewnętrzną komisję z Okręgu PZD w Kaliszu zajęła działka Kacpra Kurczaba, drugie działka Mariana Wlazika, trzecie Sławomira Kozłowskiego. Laureaci otrzymali bony zakupowe do realizacji w jednym ze sklepów ogrodniczych oraz pamiątkowe statuetki.

                             

Dyplomy za pracę na rzecz ogrodu odebrali: Andrzej Kokot, Wiesław Bestry, Zenon Kowalczyk, Karolina Maria Jasińska, Marek Raburski i Łukasz Kuchta. Natomiast odznakę „Za Zasługi dla ROD Kolejarz” otrzymał starosta Paweł Rajski.
Sobotnia uroczystość była również okazją do podziękowania za długoletnią pracę na rzecz ogrodu byłemu prezesowi Jerzemu Krzyżańskiemu.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.