Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Miodowe lato 2019 - Zarzeczewo - 19.08.2019

W dniu 11 sierpnia 2019 roku na terenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Zarzeczewo odbyła się plenerowa impreza „Miodowe Lato 2019” poświęcona pszczołom, pszczelarzom i miodom. 

                                            

Organizatorzy podczas trwania imprezy zapewnili udział pięciu dwudziestoosobowym grupom w warsztatach. Jedną z takich grup byli instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej działającej w Okręgu Toruńsko-Włocławskim Polskiego Związku Działkowców. Działkowcy brali udział w następujących warsztatach:

- rośliny miododajne i ich znaczenie,

- budowanie gniazd dla pszczołowatych,

- zagrożenia, na jakie narażone są pszczołowate,

- życie rodziny pszczelej,

- właściwości miodu i produktów pszczelich połączone z degustacją wielu rodzajów miodów.

                                           

Warsztaty prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę z firmy ModraSova z Inowrocławia. Swoimi wykładami potrafili zainteresować wszystkich uczestników warsztatów, którzy w bardzo kreatywny sposób poszerzyli swoją wiedzę z zakresu pszczelarstwa.  

Piękna, letnia, wakacyjna pogoda sprawiła, że do Zarzeczewa przyjechało bardzo wiele osób. Mogli oni oglądać ponad 50 stoisk, na których prezentowane były miody i inne wyroby pszczelarskie (np. świeczki), wyroby rękodzielnicze (hotele dla pszczołowatych, wyroby z wikliny, ręcznie robiona biżuteria, dziergane maskotki i rzeczy ręcznie szyte) czy sprzęt wykorzystywany w pszczelarstwie oraz kiermasz roślin miododajnych. Nie zabrakło również stoisk, których gospodarzami były panie z Kół Gospodyń Wiejskich mieszczących się na okolicznych wsiach i miasteczkach. Na swoich stoiskach częstowały bardzo smacznymi wyrobami regionalnymi. Dzięki nim żadna osoba nie opuściła wydarzenia z pustym brzuchem. Odwiedzający „Miodowe Lato 2019” mogli wziąć udział w wykładzie na temat „Produktów pszczelich wykorzystywanych w leczeniu chorób cywilizacyjnych, na którym mogli dowiedzieć się, jak produkty pszczele wpływają na zdrowie człowieka.

                                         

Imprezę tą odwiedziło bardzo dużo osób. Każdy przybyły na zorganizowany przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Oddział Zarzeczewo plener wychodził z zadowoloną miną. Organizatorzy bardzo mocno postarali się o to, aby atmosfera podczas spotkania była miła i spokojna oraz, żeby odwiedzający mogli zapoznać się z jak największą ilością informacji dotyczących pszczół i pszczelarstwa.

Przygotowała:

mgr Blandyna Łubkowska, starszy instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD, redaktor współpracujący miesięcznika „działkowiec”

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.