Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Prefabet" w Kolbuszowej - 14.08.2019

 Gdy mamy Działkowe Święto u nas zawsze jest piękna pogoda. Tak samo było w sobotę, 10 sierpnia kiedy to świętowaliśmy Dzień Działkowca. Prezes Zarządu ROD – Andrzej Chmielowski powitał serdecznie wszystkich działkowców, ich rodziny oraz przybyłych gości. W ogrodowych dożynkach uczestniczyli Prezes OP PZ – Stefan Żyła, Poseł Zbigniew Chmielowiec, Zastępca Burmistrza –  Marek Gil, Radny Rady Powiatu Kolbuszowskiego – Marek Kuna oraz Przewodniczący Osiedli, wiceprezes firmy SOLBET, właściciel C.O ROLNIK, przedstawiciele z Przedszkola z Kolbuszowej Górnej, Niepublicznego Przedszkola Słoneczny Zakątek, Przedszkoli nr 1 i 3 w Kolbuszowej oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej.

                                   

 

Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości Prezes Okręgu Podkarpackiego wręczył odznaczenia związkowe najbardziej zasłużonym działkowcom oraz dyplomy i nagrody w konkursie na Najpiękniejszą działkę w ROD "Prefabet". Podsumowano również spotkania w ramach Projektu edukacyjnego, który realizowany był dzięki wsparciu finansowemu i przy dobrej współpracy z Gminą Kolbuszowa. Przedstawiciele szkół i przedszkoli otrzymali podziękowania za współpracę i otrzymali okolicznościowe pamiątki.

                           

 

Po zakończeniu głównych uroczystości przyszła pora na działkowy piknik. Były konkursy i zabawy dla dzieci, w tym rozbijanie piniaty, malowanie twarzy, dmuchana skocznia, stoisko z popcornem i watą cukrową. Na koniec każde dziecko otrzymało upominki od Zarządu ROD „Prefabet”.  Na stołach królowały przetwory z działkowych zbiorów, domowe ciasta, pieczone kiełbaski, udka i przepyszny bigos. Działkowa zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a zebranych pożegnał długo oczekiwany deszcz.

 Andrzej Chmielowski, Prezes ROD "Prefabet" Kolbuszowa

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.