Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Okręgowe Dni Działkowca i wystawa KORSO 2019 w Pile - 14.08.2019

W dniu 10 sierpnia 2019 roku w Parku na Wyspie w Pile odbyły się Okręgowe Dni Działkowca. Imprezie towarzyszyła wystawa plonów osiemnastu pilskich rodzinnych ogrodów działkowych pn. „KORSO”. Wśród prezentacji pilskich ogrodów swój pawilon wystawiło Miejskie Koło Pszczelarzy w Pile.

                                     
Uroczystość rozpoczęto odegraniem hymnu państwowego i hymnu działkowców. Zebranych na uroczystości powitał Marian Praczyk – prezes Okręgu Polskiego Związku Działkowców w Pile. Na uroczystość przybyli: Piotr Głowski – Prezydent Piły, który objął patronatem nasze święto oraz parlamentarzyści: posłowie na Sejm RP – Maria Małgorzata Janyska, Krzysztof Paszyk, europoseł Adam Szejnfeld, członek Zarządu Województwa Wlkp. – Jacek Bogusławski, w imieniu Przewodniczącego Sejmiku Wlkp. radny Romuald Ajchler, radni Rady Miasta Piły – Teresa Kasior, Marek Andruszkiewicz oraz radni Rady Powiatu – Paweł Jarczak i Zdzisław Zdzierela.

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie ogrodów działkowych dla społeczności lokalnej, które są zielonymi płucami miast, propagują i wytwarzają ekologiczną żywność oraz są terenami wypoczynku dla działkowców i ich rodzin. Deklarowali wsparcie dla dalszego rozwoju naszych ogrodów.
Przybyłym gościom działkowcy tradycyjnie wręczyli kosze z kwiatami i owocami z działek. Prezes Okręgu PZD– Marian Praczyk podziękował gościom oraz działkowcom za wsparcie i zaangażowanie w zorganizowanie wystawy, która jest wieloletnią tradycją działkowców.

                           
Listy z życzeniami przekazali poseł na Sejm RP – Marta Kubiak i członek Zarządu woj. Wlkp. – Jacek Bogusławski.
Przewodniczący Okręgowej Komisji Konkursowej – Tadeusz Truty ogłosił laureatów konkursów okręgowych ogłoszonych przez OZ PZD dla ROD i działek w 2019 roku.
Laureatami okręgowego konkursu „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2019” zostały ROD:

• I miejsce „Gwda” w Pile,

• II miejsce „Kolejarz” w Czarnkowie,

• III miejsce „Kolejarz” w Pile,

• IV Miejsce „40-lecia WP” w Pile.

                         

W ramach konkursu „Wzorowa Działka 2019” wyróżniono 8 działek z ROD: „Nad Nielbą” w Wągrowcu, „Zielony Zakątek” w Chodzieży, im. St. Staszica w Czarnkowie, „Pod Słonecznikiem” w Wyrzysku i „Kolejarz” w Pile.
Laureaci konkursów otrzymali nagrody pieniężne i rzeczowe.
Do konkursu krajowego nominowali zostali ROD „Gwda” w Pile oraz działka z ROD „Pod Słonecznikiem” w Wyrzysku.
Goście odwiedzili wszystkie stoiska Rodzinnych Ogrodów Działkowych, składali życzenia i wpisywali się do kronik ogrodów. Prezydent Piły dla uczestniczących w wystawie ogrodów ufundował upominki rzeczowe w postaci pawilonów ogrodowych.
Tradycyjnie delegacje działkowców i gości złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikami Stanisława Staszica przy wyspie i pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa.
Oprawę muzyczną i występy zespołów przygotowało Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile.

                         

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio