Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

40-lecie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Budowlaniec” w Grudziądzu - 13.08.2019

W minioną sobotę, 10 sierpnia odbyła się uroczystość z okazji 40-lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Budowlaniec” w Grudziądzu.

W obchodach z ramienia Okręgu wziął udział Prezes Okręgu Toruńsko-Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców – Piotr Gadzikowski, a także insp. ds. administracyjnych OZ PZD – Oliwia Ciechomska. Wśród zaproszonych gości byli również Małgorzata Jasińska – Prezes ROD „Niezapominajka” w Grudziądzu, Tadeusz Szyszkowski – Prezes ROD „Sielanka” w Grudziądzu, a także Krzysztof Widerkiewicz – Prezes ROD „Transportowiec” w Grudziądzu.

                                         

Cała uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania przez działkowców hymnu Polskiego Związku Działkowców „Zielona Rzeczpospolita”, po którym głos zabrał Prezes Okręgu – Piotr Gadzikowski dziękując za 40-letnią pracę na rzecz ogrodu oraz rozwoju ogrodnictwa działkowego. W swoim wystąpieniu podjął temat zmotywowania działkowców do dalszego działania i korzystania z programów Krajowej Rady PZD, a także złożył w imieniu Prezesa Polskiego Związku Działkowców – Eugeniusza Kondrackiego, jak i swoim najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego jubileuszu 40- lecia wręczając przy tym uroczysty puchar wraz z dyplomem.

                                     

Część oficjalna jubileuszu była również świetną okazją do uhonorowania wzorowych działkowców dyplomami uznania, a także upominkami za pracę, jaką wkładają w użytkowane działki.

Na zakończenie części oficjalnej przybył również Ogrodowy Duch, który niczym pasowanie na rycerza pozwolił nowym działkowcom oficjalnie stać się częścią rodzinnej społeczności działkowej. W ramach toastu wszyscy uczestnicy imprezy wypili uroczystą lampkę szampana śpiewając przy tym głośne „Sto lat!” dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Budowlaniec” w Grudziądzu.

Dla działkowców, jak i przybyłych gości Zarząd ROD przygotował ciepły poczęstunek, który ostatecznie zakończył część oficjalną uroczystości.

 

Kiedy część oficjalna uroczystości stała się przeszłością, a stres związany z jej organizacją odszedł w niepamięć działkowcy wraz z Zarządem ROD zatańczyli „Taniec pingwina”, który był początkiem świetnej zabawy przy muzyce trwającej do późnych godzin wieczornych.

 Opracowanie: Oliwia Ciechomska

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.