Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Pod Brzozą” w Bydgoszczy - 08.08.2019

W sobotę 3 sierpnia przy pięknej słonecznej pogodzie odbyło się Święto Działkowców w ROD „Pod Brzozą” w Bydgoszczy. Prezes Zarządu ROD - Józef Chodenionek powitał serdecznie wszystkich działkowców, ich rodziny oraz przybyłych gości. W swoim wystąpieniu prezes ROD omówił najważniejsze wydarzenia z działalności ogrodu. Podziękował również za duże zaangażowanie włożone w przygotowanie działek i alejek do udziału w krajowym konkursie na Wzorowy Ogród.

                            

Następnie najbardziej zasłużonym działkowcom wręczono odznaki, wyróżnienia i nagrody. Odznaki  „Za Zasługi dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego” otrzymali Włodzimierz Witkowski i Jan Wiatrowski –  są to działkowcy, którzy od początku istnienia ROD użytkują w nim swoje działki. Z kolei piętnastu działkowców uhonorowano brązowymi odznakami  „Zasłużony Działkowiec”.

                            

Nagrodzono także laureatów konkursu „Wzorowa Działka 2019”. Pierwsze miejsce zajęli Barbara i Andrzej Krupicz. Natomiast w konkursie „Najładniejsza Działka Rekreacyjna 2019” – zwyciężyli  Felicja i Włodzimierz Witkowscy.

Następnie głos zabrał wiceprezes Zarządu ROD – Karol Dąbrowski, który w swym wystąpieniu zapoznał działkowców z ideą i zakresem działania „Otwartego programu nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”.

                         

Po zakończeniu głównych uroczystości impreza przybrała bardziej piknikowy charakter. Były konkursy i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło przysmaków kulinarnych – raczono się smaczną grochówką i pieczonymi kiełbaskami.

Czas zebranym gościom umilała muzyka, przy której rytmach do późnych godzin wieczornych wszyscy bawili się znakomicie.

Opracował: J.Sz.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.