Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej - 07.08.2019

Przy wspaniałej pogodzie i dobrej rodzinnej atmosferze działkowcy z ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej 3 sierpnia świętowali Dzień Działkowca.

                             

W uroczystościach licznie uczestniczyli działkowcy wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście wśród, których znaleźli się m.in.  burmistrz miasta Piotr Mieloch, przewodniczący Rady Miasta Paweł Wullert, przedstawiciel OR i Zarządu PZD w Poznaniu – wiceprezes Zenon Brzozowski, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego PSL w Środzie Wlkp. Katarzyna Mirosława Kaźmierczak, przewodniczący powiatowego Kolegium Prezesów ROD w Środzie Wlkp. Stanisław Pruszyński. Gości uroczyście przywitał prezes ROD Zenon Król. W swoim wystąpieniu krótko wspomniał o zakończeniu tegorocznych inwestycji i remontów w ogrodzie, a także o przyszłorocznych planach inwestycyjnych. Podziękował również obecnym na wydarzeniu władzom miasta za udzielenie dotacji samorządowej. Prezes poinformował także o wdrażaniu w ROD programu nowoczesnego zagospodarowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin. Zamontowano w tym temacie na budynku ciekawy baner reklamowy, który ma zachęcać działkowców do działań, szczególnie do uprawy zdrowej żywności. Następnie głos zabrał wiceprezes OR Zenon Brzozowski. Nie szczędził słów uznania dla samych działkowców, jak i zarządzających ogrodem. Określił ROD jako wzór dla innych ogrodów Środy i nawet ogrodów Okręgu Poznańskiego. Wiele pochwał działkowcy usłyszeli od  burmistrza miasta,  który w swoim wystąpieniu wspomniał o zauważalnej wielkiej przyjaźni wśród działkowców, dobrej współpracy z Zarządem, wspaniałym wyglądzie i zagospodarowaniu ogrodu – co jak podkreślił bardzo cieszy władze miasta.

                             

Dzień Działkowca to także doskonała okazja do podziękowań najbardziej zasłużonym działkowcom. Odznaczeniami Za Zasługi dla ROD uhonorowano 8 osób. Natomiast brązową odznaką Zasłużony Działkowiec wyróżniono jednego działkowca. Podczas uroczystości podsumowano także konkurs działek. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na piknikowy charakter imprezy. Na gości czekały pyszne dania  i słodkości. Pomyślano także o innych atrakcjach. Były konkursy dla dorosłych i dzieci. Najmłodsi z zaciekawieniem obserwowali pokaz przygotowany przez strażaków i policjantów. Nie lada gratką była także przejażdżka zabytkowym autem.

                            

Gościom czas umilały zespoły folklorystyczne Tośtoki z Pięczkowa i Lutnia z Zaniemyśla. Wszyscy bawili się znakomicie, a impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

                           

Tekst: Krzysztof Pacyński

Zdjęcia: Jerzy Szymański                             

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.