Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 195-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Powstańców Wlkp. w Koźminie Wielkopolskim - 01.08.2019

W dniu 27 lipca 2019 roku Rodzinny Ogród Działkowy im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wielkopolskim obchodził jubileusz 195-lecia założenia Ogrodu. Uroczystości odbyły się na terenie Ogrodu. W uroczystościach wzięło udział ponad 180 osób, w tym działkowcy Ogrodu oraz zaproszeni goście. Wśród nich obecni byli: Jerzy Wdowczyk, prezes Okręgu PZD w Kaliszu, który jednocześnie reprezentował Prezesa Związku Pana Eugeniusza Kondrackiego, Łukasz Mikołajczyk  senator RP, który reprezentował Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, Justyn Zaradniak, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.,  Jarosław Ratajczyk - wiceburmistrz Koźmina Wlkp. Jan Grzesiak - radny Sejmiku Wielkopolski, prezes Banku Spółdzielczego w Jarocinie, Jacek Zawodny - radny Rady Powiatu w Krotoszynie oraz przedstawiciele Straży Pożarnej w Koźminie Wlkp., policji i mediów.

  

Po odegraniu hymnu działkowców „Zielona Rzeczpospolita”, uroczystość otworzył i prowadził prezes Zarządu ROD im. Powstańców Wlkp.  Mirosław Witkowski, który powitał wszystkich uczestników uroczystości.

Następnie Prezes Zarządu ROD w swoim wystąpieniu przedstawił historię istnienia Ogrodu, najstarszego ROD w Polsce i w Europie. Po przedstawieniu historii Ogrodu głos zabierali zaproszeni goście.

   

Prezes Okręgu przekazał serdeczne życzenia od Prezesa Związku Pana Eugeniusza Kondrackiego z okazji imponującego jubileuszu. W imieniu Okręgu PZD w Kaliszu Prezes Jerzy Wdowczyk wręczył prezesowi ROD dyplom okolicznościowy wraz z kryształowym pucharem, a także dodatkowy upominek rzeczowy w postaci kosiarki spalinowej.

Senator RP Pan Łukasz Mikołajczyk odczytał List od Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, w którym Premier RP gratuluje tak wspanialej rocznicy i przekazuje serdeczne pozdrowienia wszystkim uczestnikom tego wydarzenia oraz składa najlepsze życzenia pomyślności i satysfakcji z podejmowanej działalności. Gratulacje i życzenia w specjalnym liście przesłał również Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. 

Pan Justyn Zaradniak, przewodniczący Rady Miasta i Powiatu Koźmin Wlkp oraz wiceburmistrz Jarosław Ratajczyk w swoich wystąpieniach gratulowali uczestnikom wspaniałego jubileuszu i zapewniali o dalszym poparciu ze strony samorządu miasta. Potwierdzili także dotychczasową dobrą współpracę z Polskim Związkiem Działkowców.

Tak piękny jubileusz był także doskonałą okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych działaczy i działkowców – ośmiu z nich otrzymało odznaki „Za Zasługi dla ROD”. Wielu działkowcom wręczono także okolicznościowe dyplomy jako formę podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz Ogrodu.

Po części oficjalnej przyszedł czas na piknikowy charakter imprezy. Jubileusz był doskonałą okazją do wielu dyskusji na temat ogrodu, jego historii, dokonań i planów na przyszłość.  Działkowcy i zaproszeni goście w miłej atmosferze spędzali sobotnie południe, rozmawiając, wspominając i  kosztując przygotowanych na tę okazję specjałów.

Czas umilały rytmy zespołu muzycznego, a całą imprezę zwieńczyła zabawa taneczna.

Dyrektor Biura, Jerzy Wdowczyk

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio