Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Festyn z okazji III Powiatowych Dni Działkowca we Wrześni - 01.08.2019

Tradycyjnie już po raz trzeci ludzie kochający ciszę, piękno przyrody i uciekający od betonu, od zgiełku pędzącego na oślep świata, lubiący spędzać czas na łonie natury spotkali się w dniu 27 lipca na kempingu przy ulicy Świętokrzyskiej i świętowali III Powiatowy Dzień Działkowca zorganizowany przez Powiatowe Kolegium Prezesów ROD we Wrześni.

                              

Uroczystość rozpoczęto od mszy św. w kościele pw. Świętego Krzyża, następnie korowód  udał się na miejsce festynu, gdzie zgromadzili się przedstawiciele działkowców z powiatu wrzesińskiego.

Najpierw wprowadzono sztandary:

  • Polskiego Związku Działkowców Okręgowy Zarząd Poznań
  • PZD powiatu wrzesińskiego
  • PSL powiatu wrzesińskiego

i odegrano hymn działkowców ,,Zielona Rzeczpospolita”.

Następnie Jacek Krajnik - prowadzący uroczystość powitał zebranych działkowców oraz przybyłych gości, w tym przedstawicieli starostwa oraz władz miasta i gminy Września. na uroczystości obecni też przedstawiciele kół PSL oraz SLD we Wrześni.

                                

Święto działkowców połączono z jubileuszami czterech ogrodów, których prezesom wręczono puchary, ryngrafy i listy gratulacyjne od Krajowej Rady PZD w Warszawie, OZ PZD w Poznaniu, Powiatowego  Kolegium Prezesów ROD we Wrześni:

  • 70-lecie ROD im. Pod Lipami
  • 65- lecie ROD Ogród Miejski
  • 25-lecie ROD im. Tadeusza Kościuszki
  • 25- lecie ROD im. gen. Władysława Sikorskiego.
W dalszej części nastąpiło wręczenie odznaczeń i dyplomów dla zasłużonych działkowców z ogrodów obchodzących jubileusze i innych. Na pamiątkowym dyplomie dla sponsorów napisano słowa: ,,Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca”.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Starsi świetnie bawili się, biorąc udział w zabawnych konkurencjach sprawnościowych m.in. bieg z pomidorem, rzut beretem, otwieranie kłódek na czas, wbijanie gwoździ w pieniek, przeciąganie liny. Natomiast dzieci miło spędzały czas malując farbami na papierze, folii i...  swoim ciele. Wykazywały się umiejętnościami akrobatycznymi na gumowym zamku i nie kryły radości podczas robienia mydlanych baniek.

Dzień Działkowca to przede wszystkim czas spędzony z przyjaciółmi i bliskimi na świeżym powietrzu (a nie przed ekranem komputera), to czas kultywowania tradycji – w tym polskiej i regionalnej kuchni, bo przecież wtedy najlepiej smakuje nasza grochówka i ,,gzik z pyrami”.

 Jak zawsze zabawie, rozmowom, żartom, tańcom nie było końca, o czym świadczą zatrzymane w kadrze szczęśliwe chwile.

Zbigniew Mikołajczak, Przew. Powiatowego Kolegium Prezesów ROD we Wrześni

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio