Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dożynki w ROD "Olszynka" w Grudziądzu - 01.08.2019

W słoneczne popołudnie 27 lipca 2019 roku, działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Olszynka” w Grudziądzu, obchodzili swoje kwiatowo-owocowo-warzywne dożynki, połączone z jubileuszem 30-lecia powstania ogrodu. 

                               

– „Bez kawałka ziemi i własnej działki wielu działkowców nie wyobraża sobie życia. To ich pasja oraz możliwość spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Na niewielkich skrawkach ziemi, gospodarują głównie emeryci, dysponujący dużą ilością wolnego czasu, ale młodzi również znajdują upodobania w uprawie kwiatów i warzywa” - tak o przygodzie z działkowaniem opowiadał pan Kazimierz, długoletni działkowiec ROD „Olszynka”, obecnie piastujący funkcję wiceprezesa.

Celebracja dożynkowa rozpoczęła się od części oficjalnej. Prezes Zarządu Halina Gehlhaar powitała przybyłych działkowców oraz  gości wśród których znaleźli się m.in. wiceprezes Okręgowego Zarządu Mieczysław Chrapiński, Tadeusz Szyszkowski –  członek Okręgowej Rady, Małgorzata Jasińska – kierownik Ośrodka Finansowo-Księgowego, następnie odśpiewano hymn państwowy oraz hymn działkowców.

Pani Prezes, jak zwykle barwnie podsumowała działalność ogrodu i zwróciła uwagę na wyróżniające się osoby. W dalszej części przedstawiciel Okręgowego Zarządu Mieczysław Chrapiński w imieniu władz okręgu złożył zebranym podziękowania za 30 lat pracy dla dobra społeczności działkowej, życzył obfitych plonów i następnych udanych 30 lat.

Ważnym momentem jubileuszowych dożynek było uhonorowanie działkowców brązowymi odznakami „Zasłużony Działkowiec” oraz upominkami, za pracę społeczną i krzewienie idei ogrodnictwa działkowego.

Organizatorzy zadbali także o miłą atmosferę i liczne atrakcje, tak by wszyscy goście dobrze się bawili.  Nie zabrakło również kulinarnych akcentów, a wszyscy zgodnie chwalili  przygotowany przez działkowców chleb ze smalcem oraz ogórki.

                              

Świętowanie trwało do późnych godzin wieczornych, nawet deszcz nie przeszkodził w biesiadzie, a piękna tęcza która ukazała się na ogrodem – jak podkreślali sami działkowcy – jest dobrym znakiem na przyszłość.

Małgorzata Jasińska,OR PZD 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio