Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Konkurs wiedzy teoretycznej „Mistrz wiedzy działkowej” w Okręgu Toruńsko-Włocławskim - 29.07.2019

W dniu 24 lipca 2019 roku w świetlicy biura Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD po raz pierwszy został przeprowadzony konkurs z wiedzy teoretycznej pn. „Mistrz wiedzy działkowej”.

                               

Uczestnicy konkursu – działkowcy z okręgu toruńsko-włocławskiego, którzy wcześniej wyrazili chęć wzięcia w nim udziału, zostali zaproszeni do Torunia. Każda osoba dostała do rozwiązania test, który składał się z czterdziestu pytań podzielonych na osiem bloków tematycznych: Ustawa o ROD, Statut PZD, Regulamin ROD, Warzywnictwo, Sadownictwo, Rośliny ozdobne, Nawożenie i wiedza ogólna o Okręgu Toruńsko- Włocławskim PZD. Test obejmował po pięć pytań z każdego działu. Na rozwiązanie zadań uczestnicy mieli 60 minut. Jednak wszyscy oddali wypełnione arkusze przed czasem. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał Prezes Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD Piotr Gadzikowski oraz Blandyna Łubkowska – starszy instruktor ds. ogrodnictwa Okręgu PZD. Zwycięzców na specjalnym posiedzeniu wyłoni Komisja konkursowa.

Po zakończeniu zmagań na uczestników czekał słodki poczęstunek. Działkowcy biorący udział w konkursie nie kryli zadowolenia z jego przebiegu i z optymizmem i niecierpliwością czekają na ocenę swojej wiedzy. W rozmowach podkreślali, że tego typy inicjatywy są potrzebne i powinno się je kontynuować w przyszłości.

Uroczystość wręczenie nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się podczas Okręgowych Dni Działkowca „Chełmno 2019”.  

Blandyna Łubkowska, starszy instruktor ds. ogrodnictwa Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio