Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Ogrodowy konkurs „Działka roku 2019" w ROD Aster z Żor - 19.07.2019

 

Dnia 12 lipca 2019 roku trzyosobowa Komisja konkursowa powołana uchwałą Zarządu ROD "Aster" w Żorach dokonała przeglądu – lustracji działek w ROD.

Zanim jednak o wynikach, słowo wstępu o ogrodzie. Zajmuje on powierzchnię 2.5 ha, liczy 88 działek. Z roku na rok ogród się zmienia, jest wyposażony w podstawowe media. Każda działka posiada wodę z ujęcia miejskiego oraz energię elektryczną. Zmieniają się także działki, są modernizowane, ulepszane, zadbane. Działkowcy wkładają dużo pracy i zapału w unowocześnianie swoich działek, często prześcigają się w tworzeniu pomysłowych zakątków, ciekawych ozdób, rozwiązań. Nasi działkowcy są w różnym wieku, dla nich działka jest miejscem pracy, ale też odpoczynku, spotkań, odskocznią od codziennego trudu. Wiele działek – bez krzty przesady – po prostu zachwyca. Idąc alejkami, chętnie przystaje się przy  nich i podziwia się je długimi chwilami w niekrytym zachwycie. To perełki, które nie sposób ominąć – to perełki, które należy wyróżnić.

Komisja  dokonała oceny według regulaminu. „Działką roku 2019” w ROD Aster została działka nr 59 Państwa Agnieszki i Jana Kościńskich. Drugie miejsce zajęła działka nr 54 Pani Rozalii  Kubera. Na trzecim miejscu uplasowała się działka numer 70 Państwa Edwardy i Aleksandra  Wnuk. 

   

 

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy, aby Państwa działki były zawsze powodem do dumy i przynosiły obfite plony.                                                                               

Lucyna Cyrek

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.