Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z wizytą w Ogrodach Kapias w Goczałkowicach - 19.07.2019

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Gajówka” w Wodzisławiu Śląskim zorganizował wyjazd do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach. Na wycieczkę zaproszono także działkowców z zaprzyjaźnionych ogrodów z Wodzisławia Śląskiego.

Ogrody Kapias w Goczałkowicach to prawie 4-hektarowy teren z ciekawą roślinnością i bogatą florą nasadzenia. Obiekt został podzielony na dwie części – starą i nową. Wizyta w ogrodach to ciekawe przeżycie dla każdego miłośnika przyrody i ogrodnictwa. Uczestnicy wycieczki z zaciekawieniem słuchali przewodnika, który oprowadzał grupę po obiekcie i interesująco opowiadał o jego historii, jak i uprawach i roślinach tam występujących.  Działkowcy po zwiedzeniu obiektu, nie kryli zachwytu nad zobaczonymi tam roślinami i wielu z nich chętnie skorzystało z możliwości ich zakupu. Z pewnością już wkrótce nowe nasadzenia pojawią się na ich działkach.

W drodze powrotnej działkowcy prowadzili ożywioną dyskusję na temat tego, co zobaczyli w Ogrodach Kapias. Wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Wspólnie podkreślali również, że wycieczka była bardzo dobrym pomysłem i chętnie skorzystają z takie propozycji w przyszłości.

Zarząd Ogrodu „Gajówka” w Wodzisławiu Śląskim

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.