Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Ponad 1,6 mln złotych dla powiatu siedleckiego - 19.07.2019

Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte. Ochrona powietrza na terenie gminy Siedlce, budowa boiska w Izdebkach-Kosnach, zakup rębaka do gałęzi ROD "Cicha Przystań", zakup sprzętu specjalistycznego dla OSP Nowe Opole, czy termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Czarnoty - to tylko niektóre inwestycje w powiecie siedleckim ze wsparciem samorządu Mazowsza.

Wśród tych programów wsparcia znalazł się także Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców Mazowsze. Budowa i modernizacja świetlic, zakup sprzętu ogrodniczego, wymiana oświetlenia i ogrodzeń czy też instalacja monitoringu to inwestycje, które zostaną wykonane dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza. W ramach programu wpłynęły 92 wnioski i wszystkie otrzymały dofinansowanie. W sumie na realizację 92 projektów w ramach MIAD Mazowsze 2019 samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył blisko 737 tys. zł. W powiecie siedleckim dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł otrzyma 6 projektów. 

"Ogródki działkowe to doskonałe miejsce do rekreacji, a uruchamiając ten program, zależało nam przede wszystkim na tym, aby zachęcić Mazowszan do aktywnego i zdrowego stylu życia. To dofinansowanie jest szansą dla działkowców nie tylko na modernizację infrastruktury ogrodniczej, ale też stworzenie atrakcyjnej przestrzeni do spotkań w gronie najbliższych" - mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Lp.

Beneficjent

Nazwa projektu

Dofinansowanie (zł)

1.

Gmina Siedlce

Zakup rębaka do gałęzi, ROD "CICHA PRZYSTAŃ"

4 800,00

2.

Miasto Siedlce

Zakup rębaka do gałęzi i 4 kamer do monitoringu dla ROD "KOLEJARZ" w Siedlcach

2 800,00

3.

Miasto Siedlce

Założenie monitoringu obejmującego parking ogrodu i biuro zarządu oraz zakup rębaka do gałęzi dla ROD "WIARUS - ROZRYWKA" w Siedlcach

2 800,00

4.

Miasto Siedlce

Zakup ciągnika ogrodniczego dla ROD "ZŁOTE PIASKI" w Siedlcach

10 000,00

5.

Miasto Siedlce

Modernizacja instalacji elektrycznej w ROD "ZACISZE PODLASIE" przy ul. Granicznej w Siedlcach

6 800,00

6.

Miasto Siedlce

Zakup oraz montaż drewnianego domku na narzędzia dla ROD "WITAMINA" w Siedlcach

2 800,00

suma:

30 000,00

Za www.mazowia.pl - Marek Golec, Krajowy Instruktor Fachowy.

Zdjęcia: Krzysztof Czyżewski

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio