Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Letnia edukacja dla najmłodszych w ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej - 10.07.2019

Na letnie spotkanie edukacyjne dzieci działkowców i młodszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 oraz starszych grup przedszkolnych zaprosił ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej. Otwarcia spotkania dokonał prezes ROD Zenon Król, który przywitał dzieci i zaproszonych gości. Wśród nich byli: przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej. W spotkaniu uczestniczył również Społeczny Instruktor Ogrodowy Jan Kubiak.

Eksperci Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przedstawili najmłodszym zagadnienia dotyczące odpowiedniej opieki nad zwierzętami domowymi oraz przekazali praktyczne porady z zakresu właściwych zachowań podczas kontaktów ze zwierzętami, szczególnie w sytuacjach niespodziewanych. Dzieci dowiedziały się m.in. w jaki sposób bronić się przed atakiem psa. Podczas spotkania poruszono także kwestie dotyczące właściwego karmienia psów i kotów oraz dbania o zwierzęta w czasie upałów. 

Przedstawiciele Straży Pożarnej omawiali z dziećmi zasady zachowania podczas pobytu w obszarach leśnych, przekazali informacje dotyczące procedur działań w czasie pożaru oraz poinformowali, gdzie i w jaki sposób zgłaszać zagrożenia pożarowe. Radzili także, jak bezpiecznie wypoczywać i bawić się nad wodą. Dzieci wzięły również udział w krótkim pokazie udzielania pierwszej pomocy. Dużą atrakcją dla najmłodszych było zwiedzanie samochodu bojowego oraz pokaz obsługi i działania sprzętu strażackiego. Przedstawiciel Straży Miejskiej omawiał z dziećmi tematy dotyczące zagrożeń, które mogą występować w czasie nieobecności rodziców oraz przekazał zasady właściwego zachowania podczas poruszania się po ulicach –  zarówno pieszo, jak i rowerem oraz w sytuacjach niebezpiecznych.

Pod koniec spotkania prezes ogrodu przedstawił dzieciom tematy z zakresu przyrody w miejscach ogólnodostępnych oraz na terenach działkowych. Omówiony został powstający w ogrodzie program nowoczesnego zagospodarowania działek służący zdrowiu, wypoczynkowi i edukacji. Pan prezes wskazał także na korzyści wynikające z przebywania na terenie ogródków działkowych.

W spotkaniu uczestniczyło 60 dzieci wraz z opiekunami. Milusińscy na zakończenie obdarowali gospodarza własnoręcznie wykonanymi laurkami. Dzieci z kolei otrzymały słodkości, napoje oraz upominki od Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Opr. Redakcja, na podstawie materiału wiceprezes ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej, Tatiany Kaczor
Zdjęcia: Jerzy Szymański

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.