Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Konkursy krajowe

Komisja Konkursowa odwiedziła Okręg Podkarpacki - 05.07.2019

Krajowa Komisja Konkursowa odwiedziła kolejne ogrody biorące udział w konkursach "Wzorowa działka Roku 2019" oraz "Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2019", tym razem w Okręgu Podkarpackim.

ROD „Raj” w Gorzycach składa się z 276 działek na 8,48 ha powierzchni użytkowej. To jeden z najstarszych i jednocześnie najszybciej rozwijających się w ostatnich latach ogrodów na Podkarpaciu. Zarząd ROD-u postawił na inwestycje (wiata rekreacyjno-okolicznościowa, wiata na śmieci, monitoring) oraz modernizacje i remonty (naprawa dachu Domu Działkowca, wymiana kabla stacji niskiego napięcia zasilającego ogród, poprawa nawierzchni alei głównej, remont bram wjazdowych).  

W ROD im. 1000-lecia w Jarosławiu znajduje się zgłoszona do konkursu niezwykle barwna i urokliwa działka p. Krzysztofa i Józefy Kamionka. Obok niezliczonej ilości rosnących na niej pięknych roślin ozdobnych uprawiane są tutaj wartościowe gatunki i  odmiany roślin sadowniczych, warzyw i ziół. Na szczególną uwagę zasługuje uprawa truskawek w pojemniku w rury PCV oraz warzyw na podwyższonej grządce. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lustracji dokonali Iwona Niebudek oraz Kazimierz Michalik.

I.N.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.