Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Szkolenie dla instruktorów SSI Okręgu Poznańskiego z Otwartego programu nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin - 01.07.2019

Ostanie szkolenie dla instruktorów SSI Okręgu Poznańskiego w ramach wdrażanie oraz propagowania celów i założeń Otwartego programu nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin odbyło się 18 czerwca 2019 r. w Śremie. W szkoleniu wzięli udział instruktorzy ze Śremu i Gostynia.

Głównym tematem spotkania i przedstawionego wykładu było zagospodarowanie działki w ROD zgodnie z ideą Programu przyjętego przez Krajową Radę PZD uchwałą nr 5/XXVIII/2019 z 20 marca 2019 r. Wykład zatytułowany został „Mała przestrzeń ogrodowa – zagospodarowanie działki w ROD” i zawierał przykłady wykorzystania działki pod uprawy ogrodnicze. Instruktorom zaprezentowany został również Program wraz z otwartą listą polecanych do uprawy gatunków i odmian roślin ogrodniczych.

Szkolenie objęło ponadto temat dotyczący ekologicznej ochrony roślin, stosowania wyciągów z roślin i owadów pożytecznych na działce, który przedstawił Mieczysław Marek – instruktor krajowy SSI. Instruktorom została również przekazana informacja dotycząca projektu nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach.

Instruktorzy otrzymali literaturę i broszury ogrodnicze wydane przez KR PZD, w tym Otwarty program nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin.

Magdalena Klessa-Kiec, główny specjalista ds. ogrodniczych

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio