Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

W Urzędzie Miasta Śrem podpisano umowy na dotacje celowe dla ROD - 01.07.2019

Dnia 18 czerwca 2019 roku Prezesi śremskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych spotkali się w Ratuszu z Burmistrzem Śremu Panem Adamem Lewandowskim w celu podpisania umów dotyczących pomocy finansowej w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie remontów w ogrodach działkowych.

W spotkaniu uczestniczyli również inni pracownicy „magistratu” w osobach Pana Roberta Mielcarka i Pana Adama Majorczyka. O dotację na remonty, inwestycje, modernizację istniejącej bazy i niezbędne wyposażenie zwróciło się Kolegium Prezesów w Śremie. Ogólna kwota dotacji w tym roku wynosi 60 tysięcy złotych i musi zostać rozliczona do końca listopada tego roku. Przyznana dotacja jest następstwem wystąpienia z wnioskiem do Burmistrza Śremu o pomoc finansową na działalność ogrodów. Na  posiedzeniu Kolegium Prezesów ustalono, że w roku 2019 z dotacji skorzysta 9 ROD. Na tym spotkaniu burmistrz Pan Adam Lewandowski również zapewnił, że śremskim rodzinnym ogrodom nic nie zagraża i działkowcy mogą spać spokojnie. Obecni prezesi poinformowali burmistrza o problemach występujących w ogrodach, kierunkach działania PZD i czym żyją poszczególne ogrody działkowe oraz o mających się odbyć 17 sierpnia tego roku w „Gajówce” obchodach Okręgowego Dnia Działkowca. Organizacja tych obchodów jest następstwem zajęcia I miejsca w konkursie „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2018” w Okręgu Poznańskim przez ROD „Na Zboczu” w Śremie. Na zakończenie spotkania prezesi podziękowali burmistrzowi za przekazaną dotację i życzyli dużo zdrowia oraz dalszej dobrej współpracy ze śremskimi ogrodami.

Materiał w telegraficznym skrócie przygotował Pan Edmund Derwich - wiceprzewodniczący Kolegium Prezesów w Śremie a także Prezes ROD „Na Zboczu” w Śremie.

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio