Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Uroczyste podpisanie umów na dotacje celowe Gminy Kielce dla rodzinnych ogrodów działkowych - 28.06.2019

Rok 2019 to już kolejny rok, kiedy Rada Miasta Kielce uchwaliła środki budżetowe na dotacje dla kieleckich ROD. Również i tym razem jest to kwota aż miliona złotych! 

Ze środków finansowych skorzysta w bieżącym roku 14 ogrodów zlokalizowanych na terenie miasta. Poszczególne ogrody otrzymają środki w wysokości od 17.000 do 129.000 zł. W gronie inwestycji dominuje przede wszystkim monitoring terenów ROD, remonty sieci energetycznych, budowa ogrodzeń zewnętrznych czy zagospodarowanie terenu ogólnego użytku.

Uroczystym zwieńczeniem procedury naboru wniosków i ich rozpatrzenia było podpisanie w dniu 24 czerwca br. umów z każdym ROD na realizację wnioskowanych zamierzeń inwestycyjnych. Gminę Kielce reprezentował Prezydent Kielc Pan Bogdan Wenta, który w skierowanych do obecnych w Urzędzie przedstawicieli ogrodów słowach podkreślił znaczenie i rolę jaką spełniają dla mieszkańców naszego miasta rodzinne ogrody działkowe. Wskazał nie tylko na cenną funkcję rekreacyjno – wypoczynkową, ale także na ich rolę dla środowiska naturalnego.

Prezes Okręgu Świętokrzyskiego PZD Pan Edward Galus dziękując Włodarzom Kielc i Radzie Miasta podkreślił jak cenna i trudna do przecenienia jest pomoc finansowa Gminy dla tutejszych ogrodów.

Dotacje stanowią bardzo istotne wsparcie dla blisko 7 tysięcy działkowych rodzin, szukających na terenie ogrodów nie tylko wypoczynku, ale i coraz częściej źródła zdrowej i ekologicznej żywności, która stanowi także wymierne wsparcie dla domowego budżetu. Przy obecnych cenach owoców i warzyw jest to jeszcze bardziej odczuwalne.

Pozostaje mieć nadzieję, że wsparcie finansowe gminy Kielce znajdzie także swój wyraz w latach następnych i przyczyni się do jeszcze większej skali unowocześniania infrastruktury kieleckiego ogrodnictwa działkowego.

Jan Stańczyk

Dyrektor biura

Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio