Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Ogrody działkowe w Stargardzie z finansowym wsparciem - 28.06.2019

70 tys. zł na realizację różnych zadań otrzymają zarządcy rodzinnych ogrodów działkowych w Stargardzie. Dzięki dofinansowaniu, w ROD-ach pojawią się nowe ogrodzenia, monitoring, zmodernizowane zostaną także parkingi i drogi dojazdowe.

Wspieraliśmy i nadal będziemy wspierać rodzinne ogrody działkowe w Stargardzie – powiedział prezydent Rafał Zając. Na terenie naszego miasta znajduje się 10 rodzinnych ogrodów działkowych, na których jest ponad 4400 działek. Mieszkańcy naszego miasta chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu, z zaangażowaniem pielęgnując rośliny. To znakomita okazja do aktywnego wypoczynku, zwłaszcza w rodzinnym gronie. Dodatkowo na terenach ROD odbywają się różne imprezy, które integrują lokalną społeczność. Dlatego wspieraliśmy i nadal będziemy wspierać rodzinne ogrody działkowe w Stargardzie – mówi prezydent Rafał Zając.

W ramach konkursu ofert na realizację zadań związanych z rozwojem ogrodnictwa działkowego w Stargardzie, cztery ROD-y otrzymają wsparcie na wykonanie inwestycji i zakup wyposażenia. 20 tys. zł dostanie Rodzinny Ogród Działkowy „Nowy Sad”. Środki zostaną wykorzystane na modernizację infrastruktury ogrodowej i remont budynku administracyjnego. Dodatkowo wymieniona zostanie część zewnętrznego ogrodzenia, a miejsca postojowe dla samochodów będą utwardzone. Taka sama kwota trafi do ROD im. Bolesława Chrobrego. Zarządcy planują modernizację parkingów, budowę stanowisk na kubły na odpady, remont ujęcia wody i utwardzenie drogi dojazdowej na terenie ROD. Ponad 10 tys. zł otrzyma z kolei ROD „Owoc Naszej Pracy”. Dofinansowanie zostanie przeznaczone m.in. na projekt dokumentacji na wiercenie studni głębinowej, remont toalet i magazynu i zakup kamer do monitoringu. Kwota 8 tys. zł zasili ROD „Pomorska” – środki posłużą do wymiany instalacji wodociągowej, zakupu nowych tablic ogłoszeniowych i krzeseł do świetlicy, a także wymiany ogrodzenia i drzwi w budynku zarządu. Oprócz środków na remonty i zakupy, ponad 11 tys. zł trafi do działkowców na tzw. działania nieinwestycyjne. To pieniądze przeznaczone na organizację różnych wydarzeń i spotkań integrujących lokalną społeczność.

źródło: UM w Stargardzie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio