Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Korzyści dla działkowców płynące z budżetu obywatelskiego - 24.06.2019

Miałem ostatnio możliwość wizytowania niektórych Rodzinnych Ogrodów Działkowych położonych na terenie funkcjonowania Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców. Przemieszczając się z jednego ogrodu do drugiego w ramach lustracji Krajowej Komisji Konkursowej skorzystaliśmy z zaproszenia prezesa zarządu ROD „Wiśnia” w Zabrzu do złożenia wizyty.

 

Od momentu przekroczenia bramy wejściowej na teren ogrodu czuje się wspaniały klimat, ducha rodziny działkowej. Uśmiechnięci działkowcy pozdrawiający słowami dzień dobry nie znający nas jako komisji czy przedstawicieli Krajowej Rady i Krajowego Zarządu PZD, a ot tak, po prostu mili i grzeczni. Do tego pięknie zadbane działki i z dala rzucające się w oczy panele solarne zamontowane na latarniach usytuowanych wzdłuż alei. Piękny plac zabaw dla dzieci tuż obok świeżo wybudowanego biura dla zarządu. Na wyjątkowe słowa uznania zasługuje tu fakt, że zarówno panele słoneczne, latarnie ale i plac zabaw dla dzieci zostały wybudowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

Korzystając z możliwości pragnąłbym tym materiałem przekonać wszystkich nie wierzących lub wahających się w takie przedsięwzięcia do rozpoczęcia prac nad projektami unowocześniania infrastruktury w swoich ogrodach w ramach budżetów obywatelskich miast. Przepis z grubsza jest bardzo prosty, niczym przepis na ciasto. Potrzebujemy osoby, która będzie inicjatorem koncepcji, szczypty wytrwałości, odrobinę pomocy (ta na pewno będzie udzielona przez pracowników biura Okręgu) oraz mobilizacji działkowców i ich rodzin jako wyborców projektu. Występujcie Państwo z wnioskami, bo warto!

 

Piotr Gadzikowski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio