Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Miasto Wałbrzych dofinansuje inwestycje w rodzinnych ogrodach działkowe dla ROD - 11.06.2019

Rada Miejska Wałbrzycha w dniu 28 maja 2019 roku podjęła uchwałę w sprawie określenia trybu udzielania oraz sposobu rozliczania i kontroli wykorzystania dotacji celowych z budżetu Miasta Wałbrzycha stowarzyszeniom ogrodowym, które prowadzą rodzinne ogrody działkowe.

Dotacja może być udzielana w wysokości do 50% kosztów zadania, w kwocie nie większej niż 5.000 złotych raz na pięć lat dla danego stowarzyszenia ogrodowego prowadzącego ROD. Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni  od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

W Gminie Wałbrzych wszystkie osiemnaście  rodzinnych  ogrodów działkowych zrzeszonych jest w Polskim Związku Działkowców. Reprezentując interesy rodzinnych ogrodów działkowych i działkowców w samorządach terytorialnych zostało zwołane na dzień 14 czerwca br. posiedzenie kolegium prezesów ROD z terenu miasta Wałbrzycha w celu omówienia potrzeb ROD związanych z inwestycjami i remontami infrastruktury ogrodowej oraz zapoznania się z treścią uchwały Rady Miejskiej Wałbrzycha w tym z warunkami otrzymania dotacji celowych.

 

Przewodniczący

kolegium prezesów

z terenu Miasta Wałbrzycha

Piotr Piątek

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio