Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Festyn z okazji Dzień Dziecka w Chodzieży - 11.06.2019

W dniu 2 czerwca 2018 roku na zaproszenie Kolegium Prezesów Miasta Chodzieży oraz Burmistrza Miasta Chodzieży Pana Jacka Gursza do Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Zielony Zakątek przybyły dzieci z miasta oraz wszystkich 9. rodzinnych ogrodów działkowych miasta Chodzieży na festyn z okazji Dnia Dziecka .
Impreza odbyła się na terenie ogólnym Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Zielony Zakątek.


Festyn otworzył Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego pan Wojciech Wrzesz, który powitał przybyłe dzieci z rodzicami i dziadkami, zarządy ogrodów oraz zaproszonych gości. Zaprosił dzieci do konkursów i zabaw przygotowanych przez zarządy ogrodów oraz do zabawy na plac zabaw, który został w bieżącym roku doposażony o nowe urządzenia zabawowe przez Burmistrza Chodzieży. Na zaproszenie chodzieskich zarządów ogrodów w festynie udział wzięli: Maria Fojt Wiceprezes Okręgu PZD w Pile, Jacek Gursz Burmistrz Chodzieży, oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Chodzieży Pani Mirosława Kutnik. Wszyscy zaproszeni goście życzyli dzieciom dobrej zabawy bo to ich święto i winny się w tym dniu dobrze bawić.
W festynie uczestniczyło bardzo dużo dzieci z rodzinami.


Zarządy oraz władze miasta przygotowały dla dzieci wiele atrakcji, konkursów sportowych, gier i zabaw. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, które ufundowali liczni sponsorzy pozyskani przez zarządy ogrodów. Oprawę muzyczną zapewnił Chodzieski Domu Kultury . Uczestnikom zaprezentowały się dziecięce zespoły taneczne prowadzone przez Panią Iwonę Kasprzyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Chodzieży. Na co dzień dzieci uczą się tańczyć w Domu Działkowca Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Zielony Zakątek.


Festynowi towarzyszyła piękna upalna pogoda. Miejskie Wodociągi i Kanalizacji w Chodzieży wszystkich spragnionych częstowały wodą prosto z kranu z sokami na życzenie. Dzieci mogły zwiedzić wóz strażacki . Na festynie przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji mieli dużo pracy gdyż dzieci licznie przybyły aby zasiąść za kierownicą samochodu policyjnego. Policjanci uczyli dzieci bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci odwiedzili również strażacy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Chodzieży.
Wszyscy uczestnicy festynu zostali poczęstowani kiełbaską z grilla.
M. F.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio