Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

W Lesznie rozmawialiśmy z instruktorami SSI o Otwartym programie nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę współczesnych rodzin - 10.06.2019

Kontynuując wdrażanie oraz propagowania celów i założeń Otwartego programu nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin 5 czerwca 2019 r. w Lesznie odbyło się szkolenie dla instruktorów SSI z Leszna i Rawicza.

Głównym tematem spotkania i przedstawionego wykładu było zagospodarowanie działki w ROD zgodnie z ideą Programu przyjętego przez Krajową Radę PZD uchwałą nr 5/XXVIII/2019 z 20 marca 2019 r. Wykład zatytułowany został „Mała przestrzeń ogrodowa – zagospodarowanie działki w ROD” i zawierał przykłady wykorzystania działki pod uprawy ogrodnicze. Instruktorom zaprezentowany został również Program wraz z otwartą listą polecanych do uprawy gatunków i odmian roślin ogrodniczych.

Szkolenie objęło ponadto temat dotyczący ekologicznej ochrony roślin, stosowania wyciągów z roślin i owadów pożytecznych na działce, który przedstawił Mieczysław Marek – instruktor krajowy SSI. Instruktorom została również przekazana informacja dotycząca projektu nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach.

Instruktorzy otrzymali literaturę i broszury ogrodnicze wydane przez KR PZD, w tym Otwarty program nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin. Istnieje konieczność powiększenia liczby instruktorów zarówno w Lesznie, jak i Rawiczu, bowiem z osób które ukończyły kurs dla instruktorów kilka lat temu z różnych względów już niewielu działa.

Magdalena Klessa-Kiec
Główny specjalista ds. ogrodniczych
Polski Związek Działkowców
Okręg w Poznaniu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio