Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej w ROD "Prefabet" - 07.06.2019

W dniu 4 czerwca ROD "Prefabet" w Kolbuszowej odwiedziła grupa dzieci z klasy 1a. 

Zbiórka całej klasy pod bramą ogrodu zaczęła się już przed godziną 8 rano. Dzieci w ramach swoich lekcji przyrody, wczesnym rankiem przyjechały prosto na teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Prefabet” na którym Zarząd ROD wraz ze wsparciem Rady Rodziców i wychowawcy klasy, przygotował dla małych ogrodników wiele ciekawych zajęć. 

W związku z deszczowym i chłodnym początkiem wiosny, dzieci w kwietniu posadziły w doniczkach swoje warzywa, które przez cały okres wzrostu doglądali w  klasowym kąciku przyrody. Teraz nadszedł czas na przesadzenie sadzonek do gruntu.
 
Podczas dzisiejszych zajęć dzieci ochoczo pod okiem działkowiczów sadzili przyniesione warzywa i pielęgnowali już wcześniej zasadzone przez działkowiczów warzywa i owoce.
Po zakończeniu lekcji przyrody wszyscy z rzucili się w wir zabawy, odpoczynku i przygotowanego poczęstunku wraz z tradycyjną już kiełbaską z grilla.
 
Spotkanie było częścią realizowanego projektu „ Dzieci uczą się ogrodnictwa” realizowanego w przy współpracy ROD „Prefabet” i Gminy Kolbuszowa 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio