Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie z okazji Święta Rodziny na terenie ROD „Chemik” w Żorach - 06.06.2019

Już cztery lata trwa współpraca Przedszkola nr 8 w Żorach z Rodzinnym Ogrodem Działkowym „ Chemik”.

W poprzednich latach gościliśmy dzieci, które brały udział w zajęciach przyrodniczych oraz zabawach z okazji Dnia Dziecka.

31 maja, jak co roku w maju przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowały występy dla ukochanych Rodziców. Spotkanie odbyło się na terenie Domu Działkowca i w jego otoczeniu.

Uroczystość rozpoczęła inscenizacja, którą prowadził narrator.

Na wstępie zaprosił wszystkich zaproszonych do krainy baśni słowami:

„Jedzie pociąg dziecięcy; pociąg kolorowy. Jeszcze chwila a zaraz wjedzie na peron bajkowy.

Zapraszam wszystkich do krainy baśni, gdzie słoneczko świeci, gdzie gwiazda nie gaśnie.

Bajki, piękne bajki, szybko przybywajcie! Kochanym mamusiom i tatusiom przedstawienie dajcie.”

Narrator poprowadził zaproszonych gości na spotkanie z Jasiem i Małgosią, Wróżkami Kwiatowymi, Czerwonym Kapturkiem, Śnieżką i Krasnalami, straszną czarownicą i wilkiem oraz elfami. Scenki były urozmaicone piosenkami i układami tanecznymi.

W inscenizacji role zostały stworzone z myślą o wszystkich dzieciach –było miejsce dla tych, którzy lubią się wykazać w przedstawieniach, ale i dla tych, którzy przełamują swoje lęk tylko z miłości do Rodziców. Wszystkie kwestie były rymowane, dzięki czemu łatwiej było się ich dzieciom nauczyć.

Po inscenizacjach z krainy baśni dzieci wyraziły swoją miłość i przywiązanie w pięknych wierszach dla Mamy i Taty. Po występach dzieci zaprosiły mamę i tatę do wspólnego tańca.

Później nastał czas wspólnej swobodnej zabawy. Rodziny miło spędziły czas przy grillu oraz ciastach i słodyczach przygotowanych przez mamy. Spotkanie zakończyło się po kilku godzinach.

„Dzień Rodziny” to wspaniały czas zarówno dla Rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogli spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Irena Fijałkowska Prezes Zarządu ROD „ Chemik” w Żorach

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio