Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Gardenmania 2019 - 03.06.2019

W dniach 25-26.05.2019 r. na terenie Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej przy ul. Kaszubskiej odbyły się Targi Eko Produkt – Gardenmania.

Polski Związek Działkowców Okręgowy Zarząd Śląski jest jednym z patronów tych Targów. Delegatura PZD Gliwice już od kilku lat uczestniczy w tym wydarzeniu obsługując stanowisko promujące i informacyjne z zakresu ogrodnictwa i prawa w PZD. 

Zainteresowanie tematami: jak zostać działkowcem ? czy problemami z przestrzeganiem Regulaminu było wśród działkowców duże. Na nurtujące pytania odpowiadał przewodniczący Delegatury PZD Gliwice- Stanisław Kalisz. Cenny był dla nas kontakt z działkowcami i posiadającymi ogródki (nie tylko w PZD) pod względem ogrodniczym. Na temat ochrony roślin, nawożenia i uprawy informacji udzielała Barbara Głogowska- Instruktor Okręgowy SSI.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się tablice poglądowo-informacyjne na temat ptaków i innych zwierząt żyjących na działkach. W temacie fauny ciekawe opowieści oraz wspólne zgadywanki prowadziła dla dzieci Janina Lepiorz – członek Zarządu ROD ”Krokus”.
Odwiedzający nasze stoisko byli obdarowywani kalendarzami i inną literaturą ogrodniczą. Kalendarze biodynamiczne oraz ulotki z poradnictwem o prowadzeniu ekologicznie działek cieszyły się największym powodzeniem.
Targi zgromadziły wielu wystawców z dużą ilością pięknych roślin, każdy kto je odwiedził mógł znaleźć coś dla siebie. Również ekspozycja fontann ogrodowych budziła zachwyt. Przy sprzyjającej pogodzie odwiedziło nas wiele osób. Zapraszamy na następne spotkanie !

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.