Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy ROD „Niezapominajka” w Grudziądzu wybrali co dobre dla ogrodu - 16.05.2019

Każdego roku na wiosnę zapraszamy członków społeczności działkowej na walne zebranie podsumowujące działalność ogrodu za miniony rok. W tym roku jest to wyjątkowe zebranie bo sprawozdawczo-wyborcze,  wybieramy na czteroletnią kadencję zarząd i komisję rewizyjną, który przez najbliższe lata będzie reprezentować nasze interesy.

11 maja 2019 roku, spełniając statutowy obowiązek  odbyło się  Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Niezapominajka” w Grudziądzu. W drugim terminie o godzinie 16:30, Prezes Zarządu Małgorzata Jasińska rozpoczęła zebranie, serdecznie witając przybyłych działkowców oraz Członka KZ PZD, Prezesa OZ PZD pana Piotra Gadzikowskiego – obsługującego nasze walne zebranie jako przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD. Dokonano wyboru przewodniczącego walnego zebrania, który kolejno realizował porządek zebrania. Prezes zarządu ROD przedstawiła raport z działalności zarządu, nie tylko z ostatniego roku, ale również za czteroletnią kadencję. Podsumowanie tych czterech lat nie jest proste, kierowanie ogrodem to ciężka praca, zmieniające się przepisy prawa powszechnie obowiązującego, Statutu PZD, nowelizacja Regulaminu ROD, zmiany w zakresie podatków, objęcie nas uchwałą Rady Miasta dotyczącą gospodarowania odpadami komunalnymi, wejście w życie dyrektywy unijnej związanej z ochroną danych osobowych RODO, komputeryzacja ogrodu - wdrożenie  programu dedykowanego ogrodom DGCS PZD System.

Kadencja 2015-2018 obfitowała w szereg różnych ważnych wydarzeń, dostarczyła nam wszystkim wielu stanów emocjonalnych takich jak radość, ale również złość i smutek. Wprowadziliśmy ogród na nowe tory rozwoju, upowszechnialiśmy programy propagowane przez Polski Związek Działkowców, spełniliśmy marzenie działkowców- powstał Dom Działkowca. Dziś decydujemy o najważniejszych kwestiach związanych z realizacją zadań i określeniem kierunków jakie winien obrać zarząd dla dobra całego naszego ogrodu na następne lata.  Ponieważ przez okres minionej kadencji udało się nam  "obalić" kilka stereotypów żywię nadzieję, że "dobro i przyszłość naszego ogrodu" to nie tylko hasło za którego realizację odpowiedzialny jest jedynie zarząd. Przez okres kadencji największą przyjemność sprawiała mi obserwacja zapełniającej się sali przed walnym zebraniem oraz podczas obchodów "Dnia Działkowca", czy innych spotkań integrujących działkowców. Jest to bardzo ważny i namacalny sygnał, że jest zainteresowanie tym co się dzieje na naszym ogrodzie, że chcecie się w jakimkolwiek stopniu integrować oraz identyfikować jako rodzina działkowa. Po przedstawieniu problemów nurtujących działkowców, wysłuchaniu argumentów jakie przedstawiono co do podwyższenia opłaty ogrodowej, po dyskusji przyjęto sprawozdania zarządu, komisji rewizyjnej, Plan Pracy na 2019 i na kadencję, podjęto uchwały  w sprawie opłat wnoszonych w 2019 roku. Zwyciężyła wyrozumiałość i twarde reguły ekonomii, ogród musi się rozwijać, wybrano nowych zarząd, komisję rewizyjną. Rok 2019 otwiera nową kartę w kronice naszego ogrodu. „Nowy – stary” zarząd otrzymał mandat zaufania na następne 4 lata, interesuje nas  tylko dalszy rozwój ogrodu, budowanie wzajemnego szacunku i zaufania, przestrzegania i egzekwowania Statutu i Regulaminu PZD oraz bycie ogrodem przyjaznym dla wszystkich tj. rodzin, przyjaciół i społeczność lokalnej. Bo ogród działkowy jest dla nas miejscem spędzania wolnego czasu wśród kwiatów, zieleni, na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. To działkowcy tworzą niesamowitą atmosferę, to ludzie z pasją i olbrzymim zaangażowaniem- to jedna wielka niezapominajkowa  rodzina.

 

 Tekst i foto: mgr Małgorzata Jasińska-Prezes Zarządu ROD „Niezapominajka”

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio