Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Kolejne spotkanie Prezydenta Miasta z Kolegium Prezesów ROD w Mysłowicach - 10.05.2019

26 Kwietnia bieżącego roku w świetlicy ROD „Stokrotka” w Mysłowicach odbyło się kolejne spotkanie z prezesami  11 mysłowickich ogrodów, którego honorowym gościem był Prezydent miasta Mysłowice Pan Dariusz Wójtowicz.

W spotkaniu uczestniczył Prezes Okręgu Śląskiego PZD Pan Józef Noski oraz Koordynator ROD miast Katowice, Mysłowice i Siemianowice Śląskie Pan Józef Łęczycki.

Spotkanie Prezydenta miasta z aktywem PZD miało na celu ustalenie wstępnego zakresu współpracy na najbliższe lata. Poruszano między innymi kwestię działań kulturalnych w mieście. Nie zabrakło również dyskusji na temat spraw dotyczących działalności ROD i ich problemów.

Pan Prezydent zaznaczył  w swoim wystąpieniu jak ważne dla Mysłowic są rodzinne ogrody działkowe. Jako czynny działkowiec z ROD „Jaśmin” zobowiązał się do pomocy ogrodom z terenu miasta w rozwiązywaniu codziennych problemów związanych z zarządzaniem ogrodu. W celu pogłębienia współpracy między miastem, a ogrodami ze strony Pana Prezydenta padła propozycja zorganizowania wspólnych obchodów Dnia Dziecka na terenie ROD. Pomysł został przyjęty z entuzjazmem i zaakceptowany przez Prezesów ROD. Również przy współpracy z PZD i mysłowickimi ogrodami zostaną w przyszłości zaplanowane także inne uroczystości w których udział wezmą mieszkańcy miasta i działkowcy.

Prezes Okręgu Śląskiego Pan Józef Noski oceniając dotychczasowe narady Prezesów ROD z przedstawicielami władz Miasta podkreślił dobrą współpracę i wyraził nadzieję na dalsze wspólne działania mające na celu dobro i rozwój ogrodnictwa działkowego na terenie Mysłowic.

Kolejne spotkanie poszerzone o naczelników wydziałów UM Mysłowice zostało zaplanowane w maju. Wcześniej Prezesi Ogrodów i Prezydent zaproszą do rozmów radnych miasta.

Katarzyna Burzawa – Skoczylas

Foto: www.myslowice.net

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio