Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dotacje Samorządowe dla Średzkich ROD w 2019 roku - 10.05.2019

Samorząd Miasta i Gminy Środa Wlkp. poprzedniej kadencji nie szczędził pieniędzy na pomoc i modernizację ROD Miasta Środy Wlkp. Dziękujemy im za to. W ostatnim roku wyborczym 2018 na wnioski złożone przez Zarządy ROD o dotacje dla 3 ROD Środy Wlkp. zabezpieczono w planie finansowo-budżetowym na 2019 rok 125.000,00 złotych na dotacje celowe modernizacji infrastruktury ROD, głównie instalacji wody miejskiej, oblicznikowania istniejącej instalacji wody ze studni głębinowej ogrodu oraz wymiany zniszczonego ogrodzenia siatkowego zewnętrznego na betonowe.

W wyborach samorządowych w 2018 roku ekipa poprzedniej kadencji nie potrafiła się obronić od nacierających nowych kandydatów do Władz Miasta i Powiatu i głosami mieszkańców Miasta i Powiatu Środa Wlkp. przegrali wybory. W wyniku tego nastąpiła zmiana w wydatkowaniu pieniędzy i planach budżetowych Miasta, ograniczając ogrodom zaplanowane w budżecie pieniądze na dotacje do 100.000,00 złotych na powyższe zgłoszone inwestycje w ROD, cieszymy się również z tego.

Dotacje przyznane i zapisane w umowie przez obie strony przekazano ogrodom na swoje konta ogrodowe do realizacji inwestycyjnej. Dziękujemy bardzo obecnym Władzom Miasta za zrozumienie naszych potrzeb i dotrzymanie składanych nam w rozmowach obietnic. Dzięki tym szybkim dotacjom planowane inwestycje są już rozpoczęte, zapewnią nam one poprawę infrastruktury i zadowolenie z korzystania z kolejnych inwestycji w ROD. Na Walnych Zebraniach Sprawozdawczo-wyborczych Władze Miasta obiecały działkowcom ROD i wybranym nowym zarządom kontynuacje wsparcia finansowego w następnych latach.

Treść -  prezes ROD im. J. Niedziałkowskiego Zenon Król.       

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio