Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w ROD „Złote Piaski” w Siedlcach - 30.04.2019

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze przyjęło program działania Zarządu ROD na całą kadencję, jego integralną częścią jest działalność inwestycyjno-remontowa. Na lata 2019-2022 zaplanowano dwa zadania, a są to modernizacja sieci wodociągowej polegającej na montażu skrzynek licznikowych na alejkach oraz przebudowa sieci wodociągowej o łącznej wartości 1 399 500,00 złotych. Ze względu na bardzo duże koszty przebudowy sieci wodociągowej na bieżący rok zaplanowano wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i wykonanie rurociągu zastępczego w celu dostarczenia wody do miejsc, gdzie zgłaszane są jej braki.
Dopiero w następnym roku walne zebranie przyjmie to zadanie w pełnym zakresie i podziałem na etapy realizacji.
Na walnym zebraniu dokonano niewielkich zmian w składzie Zarządu.

Prezesem na kolejną kadencję został wybrany Jerzy PSTRĄGOWSKI.

Radna Miasta Siedlce Monika Polak

W oczekiwaniu na drugi termin walnego zebrania przeprowadzono szkolenie działkowców. W pierwszej części szkolenie na temat „Budżet partycypacyjny – jak pozyskać środki dla działkowców” przeprowadziła Radna Miasta Siedlce Monika Polak. Pani radna poinformowała, że z inicjatywy stowarzyszenia Bezpartyjne Siedlce właśnie w ramach budżetu partycypacyjnego powstał projekt budowy drogi dojazdowej do działek, a praktycznie jest to budowa prawie kilometrowego odcinka ulicy Piaskowa prowadzącej do naszego ogrodu. Podczas szkolenia zebrano podpisy pod wnioskiem, aby można byłoby go zgłosić do Urzędu Miasta. Oczywiście wszyscy zebrani podpisali się za tym projektem, a Zarząd będzie mobilizował działkowców do głosowania nad naszym projektem.


Drugą część szkolenia przeprowadził przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji, który zwrócił uwagę na konieczność zgłaszania wszystkich zdarzeń. Do tego celu służy nowa aplikacja MÓJ DZIELNICOWY i KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ. Te dwa instrumenty pozwalają na szybką informację Policji o zaistniałych zarżeniach przestępczych, a co najważniejsze dociera ona nie tylko do dzielnicowego, ale i jego przełożonych z Komendantem Miejskim Policji włącznie. Nie ma, więc możliwości, aby nasza informacja została zbagatelizowana lub nierozpatrzona. Przykładem z naszego podwórka może być fakt masowego rejestrowania włamań, jakie miały miejsce na naszym ogrodzie jesienią 2017 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń. Efektem tego było ujęcie sprawcy, osądzenie go i osadzenie w więzieniu.

Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik


W walnym zebraniu uczestniczył Prezydent Miasta Siedlce Andrzej SITNIK, który jest naszym wieloletnim działkowcem. Pan Prezydent zapewnił, że także poprze nasz projekt partycypacyjny. Liczymy na owocna współpracę z władzami Siedlec.


Marek Golec
Krajowy Instruktor Fachowy
ROD „Złote Piaski” w Siedlcach

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.