Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Ogrodniczy „Eden” w Lublinie - 29.04.2019

W niedzielę 28 kwietnia br. w Lublinie odbyły się targi ogrodnicze „Eden” dedykowane dla działkowców i miłośników ogrodnictwa. Impreza pod patronatem Polskiego Związku Działkowców i Marszałka Województwa Lubelskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wśród wystawców można było znaleźć gospodarstwa szkółkarskie głównie z terenu Powiatu puławskiego oraz firmy zajmujące się projektowaniem ogrodów.

Na stoiskach była możliwość zakupu bylin oraz formowanych drzewek o pokroju kulistym i szczepionych na pniu – w sam raz do małego ogrodu. W ofercie obok hortensji, tawuł, żurawek, host znalazły się również odmiany róż oraz propozycje roślin na balkony i tarasy. Można było kupić gotowe kosze surfinii zwisającej  w pięknych i różnobarwnych kolorach. Promowaną nowością okazała się odmiana „Kula”, która cieszy się dużą popularnością ze względu na odporność na warunki stresowe. Rośliny dobrze znoszą przeciągi i czasowe niedobory wody. Ciekawe propozycje nasadzeń mogli znaleźć dla siebie  też miłośnicy skalniaków i ozdobnych traw. Dla tych którzy w ogrodzie szukają również smakołyków były dostępne sadzonki winogron i derenia jadalnego.

Po udanych zakupach można było posilić się specjałami przyrządzonymi na imprezie towarzyszącej – zjeździe Food Track’ów.

 

Dr inż. Anna Ewa Michowska, PZD Okręg w Lublinie

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio