Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie z Zastępcą Prezydenta Poznania Jędrzejem Solarskim - 26.04.2019

W przedświąteczny piątek 19 kwietnia 2019r. prezes Okręgu Zdzisław Śliwa w towarzystwie prezes ROD im ks. Przyłuskiego i zarazem przewodniczącej komisji polityki społecznej Okręgu Barbary Czapli oraz prezesa ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego Andrzeja Górczyńskiego odwiedzili Zastępcę Prezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego by rozmawiać o planach działania na polu promocji zdrowia i kultury w rodzinnych ogrodach działkowych. W spotkaniu wzięli udział także inni urzędnicy miejscy: zastępca Dyrektor Wydziału Zdrowia Joanna Olenderek i zastępca dyrektor Wydziału Kultury Marcin Kostaszuk. Już od szeregu lat Prezydent Solarski jest prawdziwym mecenasem upowszechniania zdrowia i kultury w środowisku seniorów Miasta, a działkowcy są jedną z grup społecznych, na rzecz których takie działania są skutecznie prowadzone. Nie inaczej będzie także w 2019r. Podczas spotkania omówiono nowy projekt zorganizowania w dużych ogrodach działkowych „Białych sobót”, w czasie których zagoszczą w ogrodach lekarze specjaliści z wielu dziedzin medycyny, którzy będą świadczyć bezpłatne porady i usługi medyczne działkowcom z terenu Poznania. Wyznaczono 5 ogrodów działkowych w różnych dzielnicach miasta, by zapewnić możliwość skorzystania z oferty możliwie najliczniejszemu gronu działkowców. Inaugurujące cykl wydarzeń przedsięwzięcie będzie miało miejsce w ROD im. 2 Armii WP na poznańskich Jeżycach w dniu 8 czerwca. To wydarzenia będzie towarzyszyło organizacji Pikniku Senioralnego dla seniorów Poznania połączonego z występami artystów scen poznańskich. Następne „Białe soboty” odbędą się w od lipca do września w ROD: im. Chociszewskiego, im. ks. Przyłuskiego, im. T. Kościuszki i im. H. Dąbrowskiego.

Działkowcy otrzymają ze strony Miasta nie tylko merytoryczną opiekę Urzędu, ale także wsparcie finansowe dla projektu. Chcemy, by każde z zaplanowanych wydarzeń miało charakter nie tylko konsultacji medycznej, ale także by w tym dniu odbywały się w ogrodach uroczystości działkowe, którym towarzyszyć będą także wydarzenia artystyczne.

Ustalono także organizację tradycyjnych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Okręg takich jak „VI Spotkanie z Kulturą w ROD”, „Działkowe Zaduszki i Dzień Niepodległości”. Omówiono możliwości wsparcia przez Miasto grantami finansowymi poszczególnych projektów.

Efektywne i miłe spotkanie zakończono świątecznymi życzeniami oraz zaproszeniem Pana Prezydenta do uczestnictwa w naszych projektach.

Tekst: Zdzisław Śliwa 
Zdjęcia: Andrzej Górczyński

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.