Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Sprawa ROD „Elana” w Toruniu zmierza ku końcowi - 12.04.2019

W środę dn. 10 kwietnia 2019 roku odbyła się rozprawa pomiędzy spółką Boryszew SA., a Polskim Związkiem Działkowców. Był to ostatni proces sądowy przed zapadnięciem wyroku w sprawie o zasiedzenie.

W rozprawie z ramienia Polskiego Związku Działkowców udział wziął Prezes Okręgu Toruńsko – Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców, a także Pani Mecenas Anna Skrzeczkowska - pełnomocnik PZD. Pani Mecenas po raz kolejny wykazała się znakomitą znajomością prawa, a także precyzyjnie stawianymi świadkom pytaniami.


Sąd przesłuchał kolejnych świadków, w tym Prezesa Okręgu Toruńsko - Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców, który występuje w roli powoda. Prezes podkreślał, że Polski Związek Działkowców praktycznie od samego początku powstania ogrodu „Elana” zarządza gruntem przy ul. Bukowej, systematycznie składając niezbędne formalności, w tym wypełniając obowiązek składania corocznych deklaracji podatku od gruntów i nieruchomości. Władze miasta nigdy nie kwestionowały tego, że to PZD wypełnia te obowiązki, występując w roli posiadacza gruntów, a nie spółka Boryszew SA.

Na korytarzu budynku Sądu Rejonowego w Toruniu przy ul. Młodzieżowej 31, pod salą sądową zebrało się kilkunastu działkowców z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Elana” przy ul. Bukowej, którzy bardzo chętnie rozmawiali z Prezesem Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD o przyszłości ogrodu, dziękując przy tym za wsparcie, jakie otrzymują ze strony Okręgu, a także Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców.

Wyrok w sprawie pomiędzy spółką Boryszew SA., a Polskim Związkiem Działkowców zapadnie 19 kwietnia o godzinie 12:00, zatem w samo południe Wielkiego Piątku. Cała społeczność działkowa wierzy, iż wyrok będzie pozytywny dla działkowców i będzie wyśmienitym prezentem na nadchodzące święta. Gdyby jednak stało się inaczej działkowcy ROD „Elana” oraz władze Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD nie zamierzają składać broni.


Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.