Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przedstawiciele pilskich działkowców na spotkaniu u Prezydenta Miasta - 14.03.2019

11 marca 2019 r. przedstawiciele pilskich działkowców spotkali się z Prezydentem Miasta. W spotkaniu uczestniczyli: Piotr Głowski - Prezydent Piły, Marian Praczyk - Prezes Okręgowego Zarządu PZD, Czesław Wiśniewski - Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD powiatu pilskiego i Prezes ROD „Za Parkiem” oraz prezesi, Genowefa Chomont – ROD „Gwda”, Tadeusz Truty - ROD im. gen. Władysława Sikorskiego, Ryszard Grzelak - ROD „Malwa” i Andrzej Kierzkowski ROD im. St. Staszica. Spotkanie poświęcone było omówieniem współpracy w 2019 roku i możliwości wsparcia w realizacji programów przez ogrody ze strony władz samorządowych.

Rozmawiano o sprawach czyszczenia i konserwacji rowów melioracyjnych odprowadzających nadmiar wód z terenów rodzinnych ogrodów działkowych usytuowanych w rejonie ul. Paderewskiego. Uzgodniono przekazanie informacji o terminie i miejscu walnych zebrań sprawozdawczych w ROD celem delegowania przedstawicieli Prezydenta Miasta. W toku dyskusji poruszono szereg innych spraw i problemów związanych z funkcjonowaniem rodzinnych ogrodów działkowych w tym między innymi o możliwości postawienia wiaty przystankowej przy pętli ul. Koszalińskiej i Paderewskiego oraz zielonych ekranów przy ul. Koszalińskiej i Wawelskiej osłaniających rodzinne ogrody działkowe oraz innych elementów infrastruktury przylegających do naszych ogrodów na terenie miasta.


Uzgodniono, że tegoroczna wystawa plonów i kwiatów KORSO będzie powiązana z Okręgowym Dniem Działkowca i odbędzie się w dniu 10 sierpnia w Parku na Wyspie pod patronatem Prezydenta Miasta. Prezydent Piotr Głowski po wysłuchaniu poruszanych spraw i dyskusji oświadczył, że przy realizacji niektórych udzieli w miarę możliwości wsparcia. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

AK

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.