Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Z Senator RP prof. Jadwigą Rotnicką o ustawie o gospodarce nieruchomościami - 12.03.2019

Prezes Okręgu Zdzisław  Śliwa wraz z swoim zastępcą Jerzym Kucznerowiczem oraz prezesami ROD: Barbarą Czaplą (ROD im. ks. Przyłuskiego) i Agnieszką Jakubowską (ROD Bielniki) odwiedzili w czwartek 7 marca br. Panią Senator RP Jadwigę Rotnicką, by rozmawiać o niepokojach działkowców wywołanych uchwaleniem przez Sejm RP ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami. Pani Senator wysłuchała naszych opinii i obaw o przyszłość wielu rodzinnych ogrodów działkowych, do których terenów mogą pojawić się nowe roszczenia wywołane przyjętymi zapisami uchwalonej ustawy. Działkowcy przekazali Pani Profesor wystąpienie Prezesa PZD do Marszałka Senatu wraz z opinią prawną przygotowaną przez  prawników związkowych oraz stanowiska KR PZD i Okręgowego Zarządu PZD. W dyskusji podkreślano, że znowelizowana ustawa jest groźna nie tylko dla ogrodów działkowych, ale także wielu innych podmiotów i instytucji, które od wielu lat funkcjonują na wywłaszczonych przed laty nieruchomościach. Zapisane w ustawie ułatwienia do dochodzenia roszczeń mogą spowodować skutki trudne do oszacowania, z czym nawet nie kryją się instytucje rządowe.

Pani Senator obiecała przedstawić na posiedzeniu komisji senackiej, do której trafi obecnie ustawa, opinie działkowców i ewentualne projekty jej zmiany postulowane przez nasze środowisko. Złożyła także obietnicę, że zaprosi na posiedzenie komisji rozpatrującej ustawę przedstawicieli naszego Związku.

Z Panią Senator rozmawialiśmy także o kondycji poznańskich ogrodów działkowych i dobrych relacjach z samorządami wielkopolskich miast, które wspierają rozwój ogrodów. Poruszono także temat ustawy śmieciowej prosząc, by wspierała zgłoszone przez Związek propozycje zmiany jej treści.

TAD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio