Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szkolenia prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Okręgu Opolskim - 04.03.2019

W dniu 26 lutego br. dobiegły końca w Okręgu Opolskim przygotowania do tegorocznych zebrań sprawozdawczo – wyborczych. W tym roku sztab w składzie (Bartłomiej Kozera, Roman Żurkowski, Jerzy Zakrzewski i pracownicy biura – Ewa Majewska i Tomasz Ośródka) odwiedził siedem regionów i spotkał się z 95 prezesami ROD (91 %).Mówiono o założeniach i ważności tegorocznych zebrań (B. Kozera), przepisach Statutu PZD dotyczących zebrań (R. Żurkowski), modelowym przygotowaniu i przebiegu zebrania (J. Zakrzewski – prezes ROD Relaks w Brzegu na przykładzie własnego ogrodu, najczęstszych błędach w przebiegu zebrania i dokumentach nań przygotowanych (T. Ośródka). Ewa Majewska przybliżyła założenia tegorocznego szkolenia działkowców w Okręgu.

Narada w Kluczborku

Narady szkoleniowe odbyły się w Kluczborku (18.II), Kędzierzynie – Koźlu (19.II), Krapkowicach (20.II), Opolu (21 i 22.II), Nysie (25.II) i Brzegu (26.II). Zawsze wywoływały żywą reakcję prezesów, którzy choć wiele wiedzą, ale okazywało się, że ta wiedza nie była kompletna. Ze szczególnym zainteresowaniem spotykało się wystąpienie prezesa Jerzego Zakrzewskiego, którego w ubiegłym roku nagrodzono w Oleśnie na Okręgowym Dniu Działkowca za sposób przygotowania i przeprowadzenia zebrań sprawozdawczych.

Narada w Kędzierzynie – Koźlu

Narady związane były jeszcze z przygotowaniem do majowej narady działkowców Okręgu Opolskiego z samorządowcami Opolszczyzny, które organizuje Marszałek Województwa.

Narada w Krapkowicach

Tomasz Ośródka

Inspektor ds. organizacyjnych

PZD-Okręgu Opolskiego

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio