Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Szkolenie Służby Instruktorskiej w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze - 28.02.2019

Okręgowy Zarząd uznał za konieczne wznowić oraz podnieść rangę działalności oświatowej w Okręgu i w Rodzinnych Ogrodach Działkowych. W związku z tym przeprowadzono Inwentaryzację Społecznej Służby Instruktorów i dnia 23 lutego 2019 roku Okręgowy Zarząd PZD w Zielonej Górze zorganizował szkolenie w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze dla SSI.

Szkolenie poprowadził Prezes Zarządu Zielonogórskiego Stowarzyszenia Winiarskiego – Pan Marcin Moszkowicz i Sekretarz Zarządu ZSW- Pan Jarosław Lewandowski.

Tematem szkolenia było cięcie, uprawa, pielęgnacja i ochrona winorośli, a ponadto polecane odmiany dla uprawy amatorskiej. Szkolenie było podzielone na dwie części, na teoretyczną i praktyczną. Podczas części praktycznej, która odbyła się na terenie winnicy uczestnicy mieli okazję poćwiczyć cięcie winorośli.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, świadczyła o tym grupa uczestników licząca 49 osób i ich zaangażowanie. Poza pytaniami o pielęgnację, cięcie i odporne odmiany winorośli, instruktorzy byli zaciekawieni produkcją wina.

Dorota Mierzejewska

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio