Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Okręg Śląski PZD niesie pomoc chorym dzieciom - 21.02.2019

Okręg Śląski PZD w swojej codziennej działalności realizuje cele i zadania wynikające ze Statutu PZD. Należy do nich m.in. prowadzenie działalności społecznej, wychowawczej, wypoczynkowej, rekreacyjnej i innej na rzecz działkowców, ich rodzin oraz społeczności lokalnych.

W związku z tym wiele ogrodów działkowych w naszym Okręgu jest „otwartych” i mają do nich wstęp mieszkańcy okolicznych osiedli, co umożliwia im spacery i wypoczynek na świeżym powietrzu. Dużo naszych ogrodów organizuje imprezy dla rodzin z dziećmi np. z okazji „Dnia Dziecka”.

W naszych działaniach wspieramy również chore dzieci. Wiemy o tym jak ważne w procesie zdrowienia są pozytywne emocje dlatego po raz kolejny Okręg Śląski PZD w Katowicach zdecydował się wesprzeć finansowo Fundację Teatr Za Jeden Uśmiech. Kierując się zasadą, że „Najlepszymi lekarzami na świecie są: doktor dieta, doktor spokój i doktor dobry humor” ten zgrany zespół artystów od lat przygotowuje spektakle, dzięki którym choć na chwilę możemy zobaczyć uśmiech na twarzach chorych dzieci.

Tym razem dzięki naszemu wsparciu udało się rozradować i obdarować drobnymi prezentami małych pacjentów przebywających w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Spektakl pozwolił dzieciakom choć na chwilę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i wymalował radość na ich twarzach.

W zamian za pomoc Okręg Śląski otrzymał podziękowania i pamiątkowy dyplom.

Katarzyna Burzawa - Skoczylas

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.